У людському організмі печінка виконує понад 500 завдань, серед яких фільтрація крові і виведення токсичних відходів. Тому, коли її робота порушена, виникає ризик появи різних проблем зі здоров’ям, в тому числі і довгострокових.

Найчастіше з хворобами печінки стикаються люди, які зловживають алкоголем. Однак ризику також піддаються і ті, хто не дотримується збалансованого харчування, вживає багато ліків або піддається впливу токсинів в навколишньому середовищі, пише Food News.

Якщо печінка функціонує неправильно, організм починає посилати відповідні сигнали. До ознак, що вказують на те, що печінки потрібен відпочинок відносяться такі стани:

* шкіра і/або білки очей придбали жовтий відтінок;
* ви набираєте вагу, навіть якщо не переїдаєте;
* часте здуття живота;
* постійне відчуття стресу або тривоги;
* часті перепади настрою;
* неминуще бажання з’їсти що-небудь солодке;
* суха і свербляча шкіра;
* неприємний запах з рота;
* сезонна алергія або аутоімунні захворювання;
* біль і дискомфорт в правій частині грудної клітини.

Повернути здоров’я печінки можна за допомогою хорошого детокса. Перш за все, лікарі рекомендують відмовитися від оброблених харчових продуктів, цукровмісних напоїв і алкоголю. У той же час слід почати їсти ягоди, в тому числі чорницю, малину і ожину, які є хорошим джерелом антоціанів. Ці антиоксиданти захищають печінку від пошкоджень і запалень.

Крім того, експерти радять звернути увагу на кульбабу. Її коріння і листя відомі своїми очисними властивостями. Цитрусові-апельсини, грейпфрути і лимони містять з’єднання, зване d-лімоненом, який захищає печінку від окисного стресу. Горіхи і насіння також містять потужний антиоксидант – вітамін Е. Крім цього, варто включити в раціон ферментовані продукти, шпинат, авокадо, спаржу, листові зелені овочі, бобові, зелений чай і куркуму.