Восени і взимку наш організм найбільш схильний до застуд і грипу. Захищати від них нас повинен імунітет. Однак про принцип його «роботи» правду знають далеко не всі.

Імунолог-алерголог Андрій Продеус розвінчав три популярних міфи про імунітет.

Перший міф стосується дітей. Так, багато батьків впевнені, що якщо дитина часто застуджується, то у неї проблеми з імунітетом. Це не так. Якщо дитина ходить в школу, то хворіти вірусними інфекціями близько 10 раз на рік – це нормально. Проблем з імунітетом немає, якщо виходить швидко відновлюватися після хвороби.

Другий міф – про загартовування. Тільки загартовуванням поліпшити роботу імунітету не вийде. Потрібно також дотримуватися правильного режиму дня і не забувати про повноцінне харчування. Пам’ятайте, що восени і взимку організм також відчуває дефіцит у вітаміні D. Одним словом, імунітет буде працювати, якщо йому допомагати.

Третій міф – аскорбінка допоможе від застуди. При вірусних захворюваннях аскорбінова кислота несе хоч якийсь захисний ефект при одноразовій дозі в 8 г. Це жменя кульок з аскорбінкою. Але якщо прийняти це все разом, можна заробити карієс і гастрит. Те ж саме стосується міфу про користі чаю з лимоном. При температурі вище 60 градусів вітамін С руйнується в лимоні, тому це просто смачна добавка до улюбленого напою, пише газета «Аргументи і факти».

Джерело: МедікФорум