Американські вчені з Університету Сент-Луїсі в Міссурі заблокували больові сигнали у гризунів, які страждають від хронічного невропатичного болю. У майбутньому це може допомогти людям, що страждають від сильних болів при пухлинах.
 

Вчені з США зуміли заблокувати передачу больових сигналів в мозок у гризунів, які страждали від хронічного невропатичного болю. Цього вдалося домогтися за рахунок включення рецептора під назвою А3 в мозку тварин і хребті, що допомогло придушити сильне відчуття дискомфорту. Дана технологія може бути коли-небудь використана для полегшення страждання онкологічних пацієнтів.

Вона представляється значно більш досконалою, ніж наявні зараз ліки з категорії опіоїдних анальгетиків, оскільки у неї немає характерних побічних ефектів, вона не викликає звикання, і до неї не росте резистентність. Діючі сьогодні лікарські методи лікування болю вважаються проблемними через їх досить сильні побічні ефекти. Вони істотно знижують якість життя пацієнта і недостатньо ефективно пригнічують біль. Крім того, з часом дозу знеболювальних ліків необхідно постійно збільшувати, щоб добитися того ж ефекту, так як у людей зростає резистентність.

Читайте також:  Розкрито види спорту, які сприяють зниженню артеріального тиску

Однак активація рецептора А3, якій вдалося домогтися за допомогою хімічного стимулятора аденозину або синтетичних ліків, запобігала або різко знижувала біль, викликаний ушкодженням нервових клітин, без побічних ефектів. Це хімічна речовина вже активно вивчається експертами як протизапальний і протираковий агент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАСОБИ ВІД ПОХМІЛЬНОГО ГОЛОВНОГО БОЛЮ

ГОЛОВНИЙ І ЛИЦЬОВИЙ БІЛЬ

ЯК ПОЗБАВИТИСЯ ВІД БОЛЮ В ГОРЛІ?