ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі назвали спосіб визначення ймовірності дожити до 80 років

Лікарі назвали спосіб визначення ймовірності дожити до 80 років

Лікарі з Японії в результаті проведеного багаторічного дослідження змогли назвати основний фактор, за яким можна визначити, чи доживе людина до 80 років і довше. Виявилося, якщо 70-річний чоловік або жінка продовжують зберігати колишню швидкість і інтенсивність ходьби, то шанси прожити ще як мінімум десяток років дорівнюють практично 100%.

Ходити

Починаючи з 1997 року японські лікарі-геронтологи аналізували швидкість ходьби у людей 60-80 років. Через 10 років після початку дослідження фахівці зафіксували тенденцію збільшення інтенсивності руху в середньому на 5-10% у середньостатистичного жителя Японії. За словами лікарів, це свідчить про продовження молодості серед населення і настання старості, яке супроводжується періодом безсилля і немічності, на кілька років пізніше, ніж це було раніше.

Читайте також:  Чому потрібно сісти на дієту після 50 років? Пояснюють лікарі

Крім того, лікарі помітили, що за швидкістю ходьби також можна «обчислити» ймовірність прожити як мінімум до 80 років. У молодому віці швидкість ходьби варіюється в районі 1,5 м/сек і якщо ці ж показники зберігаються до 70 років, то шанси людини на довгожительство зростають. Якщо ж швидкість падає до 0,5 м/сек, то прожити ще 10 років може тільки 15-35% чоловіків, а у жінок цей показник трохи вище.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News