З приводу вживання води можна почути багато різних рекомендацій. Вчені заявили: багато популярних порад – просто міфи.

Зокрема, не потрібно прагнути випивати горезвісні два-два з половиною літра води, хоча саме ця норма наполегливо насаджується тим, хто хоче правильно харчуватися або худнути. Вчені пояснюють: зазначений обсяг рідини враховує і ту вологу, яка міститься в продуктах і використовуваних за день стравах, тому з їх урахуванням води потрібно пити 1-1,5 літра. Якщо немає рясного потовиділення, цього цілком достатньо.

Також наукові фахівці зі скепсисом сприймають запевнення про те, що краще всього підходить для пиття тільки чиста вода. За їх словами, у цій теорії немає ніякого наукового обгрунтування. Пити не тільки воду, але і, наприклад, чай, а також овочеві соки – це теж дуже корисно.

Читайте також:  Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Не підтвердилася й правомірність заборони на питво під час їжі. Експерти пояснюють: пиття води під час їжі не рекомендується людям, які страждають від запальних захворювань шлунка, тоді як при відсутності даних проблем вода лише допомагає травленню (головне – не пити відразу багато і не пити холодну воду).

Тепер про склянку води, яку потрібно випивати відразу після пробудження вранці. Зазвичай при цьому рекомендується склянка води з часточкою лимона. Але медики нагадують: величезна кількість сучасних людей страждає від хвороб шлунково-кишкового тракту, при яких вживання підкисленої рідини натщесерце може лише посилити хворобу.

Також помилково думати, що спрага є ознакою зневоднення. За словами науковців, спрага настає при втраті організмом 0,5% рідини. Така втрата не може викликати дефіцит вологи, адже тіло людини на 75% складається з води.

Читайте також:  Виявлено зв'язок між тривалістю сну та ризиком діабету

Ще один міф – думка про те, що воду в принципі потрібно пити якомога більше, тому що так корисніше. Небезпечне судження! Надлишок води може призвести до розбухання клітин, і якщо цей процес зачіпає головний мозок, нічого хорошого для здоров’я чекати вже не можна.