Лікарі розповіли про п’ять ранніх симптомів проблем з щитовидною залозою. Вона несе відповідальність за формування гормонів – трийодтироніну (T3) і тироксину (T4).

З їх допомогою відбувається регулювання життєво важливих функцій організму-метаболізму, вироблення енергії, підтримання здорового стану шкіри і волосся, регулювання температури тіла.

Є гормон ТТГ, який стимулює щитовидну залозу виробляти Т3 і Т4. При будь-якому відхиленні від балансу, підвищенні або зниженні даних важливих гормонів, провокується гіперактивність або недостатня активність залози.

Існують ознаки вказують на порушення в роботі органу. Наприклад, на це може вказувати схуднення без видимої причини або навпаки набір ваги. Зміна в масі тіла може відбувається з різних причин.

Часом людина може помічати темні шкірні навколо шиї. Таким чином проявляється гормональний збій, викликаний порушеннями у функціонуванні щитовидної залози. Також проблема може проявитися у вигляді сухості або жирності шкіри, свербінні шкіри голови, ламкості нігтів.

При виникненні відчуття втоми і слабкості, прискореного серцебиття, м’язової слабкості, тремору краще пройти огляд щитовидної залози у фахівця. Порушення сну може виникати в результаті її дисфункції.

Найчастіше людина відчуває занепокоєння і нервозність. Жінки часом стикаються з тривожністю, дратівливістю, різкими перепадами настрою, зниженням концентрації і втратою енергії під час виконання повсякденних справ.