Мед є джерелом вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. У ньому містяться вітаміни А, В, С, магній, кальцій, мідь, залізо, цинк, калій. Чай з медом часто рекомендують пити при застуді та для її профілактики.

Лікар-терапевт Марина Константинова пояснила, що попри всі переваги меду він не може покрити добову дозу вітамінів. У раціон потрібно додавати овочі та фрукти. Корисні речовини з їхнього складу засвоюються організмом набагато швидше.

Лікар додала, що протизапальні та антибактеріальні властивості меду – це наслідок вмісту у його складі фітонцидів та антибіотиків. Цей продукт може полегшити симптоми застуди, знизити кашльовий рефлекс і дати певну кількість вітамінів. Мед також має противірусні та протимікробні властивості.

Читайте також:  Як позбутися болю в спині через неправильне сидіння

Константинова підкреслила, що лікарський ефект від меду переоцінювати не варто. Цей продукт не може стати повноцінною заміною ліків. Він спрацює як натуральна біодобавка за умови правильного вживання. Зокрема, мед не рекомендується нагрівати вище 40 градусів, тому що в іншому випадку він втратить свої корисні властивості. Його треба вживати у першій половині дня і не як додаток до чаю, бо як самостійний продукт.

Максимальна доза меду становить 50-100 г. Це зумовлено вмістом у ньому великої кількості цукрів, які навантажують підшлункову залозу та нирки. До того ж, велика кількість швидких вуглеводів у крові негативно позначиться на процесі лікування, оскільки бактерії та мікроби почнуть харчуватися цукром, що надійде в організм.

Читайте також:  Опалювальний сезон призводить до семи проблем зі здоров'ям

Мед не варто вживати діабетикам, людям з ожирінням та хворобами ШКТ, а також при бронхіальній астмі та захворюваннях дихальних органів. Обережніше з медом варто бути алергікам, матерям, що годують, і маленьким дітям.