ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі пояснили, чому корисно знижувати артеріальний тиск

Лікарі пояснили, чому корисно знижувати артеріальний тиск

На ESC Congress 2020 вчені заявили про відкриття, яке вдалося зробити в результаті останнього дослідження артеріального тиску. За словами медиків, його зниження виявилося кориснішим, ніж вважалося раніше.

Тиск

У дослідженні взяли участь близько 350 тис. осіб. Їх розділили на дві основні групи. До першої увійшли ті, у кого були діагностовані серцево-судинні захворювання. У другій групі опинилися люди без них. Далі досліджувані розбилися ще на сім підгруп залежно від систолічного артеріального тиску, який у них спостерігався на початку дослідження.

Протягом наступних чотирьох років вчені поступово знижували артеріальний тиск у учасників. З’ясувалося, що кожне зниження на 5 мм ртутного стовпа зменшувало ризик серйозних серцево-судинних захворювань приблизно на 10%. Так, ризик інсульту знизився на 13%, ішемічної хвороби серця – на 7%, серцевої недостатності – на 14%, і смерті від серцево-судинних захворювань – на 5%. При цьому не мало значення, який рівень артеріального тиску був у людини спочатку. Також на ефект лікування не вплинула і наявність серцево-судинних захворювань, повідомляє Medical Exspress.

Читайте також:  7 простих порад для боротьби з безсонням

Головний дослідник, професор Казем Рахімі з Оксфордського університету, Великобританія, пояснив, що знижувати тиск за допомогою ліків корисно навіть тим, у кого воно в нормі. Це знижує ризик серцевих нападів та інсультів. При цьому вчений попередив, що»лікувати всіх не слід”. Подібна практика підійде тим, у кого є ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Відзначається, що існують розбіжності з приводу того, чи є фармакологічне зниження артеріального тиску однаково корисним для людей з серцево-судинними захворюваннями і без них. Також спірним медики вважають думку, що нормальний артеріальний тиск необхідно знижувати, щоб знизити ризик серцевого нападу або інсульту. Це призвело до суперечливих рекомендацій щодо лікування у всьому світі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News