У нашому організмі є лічильник, показник старіння – теломери. Це захисні ковпачки на кінцях хромосом, які природним чином коротшають у міру дорослішання через окисний стрес і запалень. Чим вони коротші, тим більша ймовірність виникнення небезпечних захворювань, вважають фахівці.

Дослідники виявили, що популярна їжа здатна прискорити цей процес – ультра-оброблені продукти. Вони містять промислові інгредієнти і позбавлені поживних властивостей. Замість них в складі шкідливі олії, жири, цукор, крохмаль, білкові ізоляти, ароматизатори, барвники та емульгатори.

Ультра-оброблені продукти поширені, оскільки їх дешево виготовляти, і вони можуть зберігатися роками. Наприклад, пластівці на сніданок, консерви, пакетований хліб, випічка масового виробництва, чіпси, шоколадні батончики, рибні та курячі нагетси, локшина швидкого приготування та інші продукти з довгим терміном зберігання, великим вмістом цукру і рослинної олії.

Вони прискорюють старіння клітин. Згідно з недавнім дослідженням, у людей, що вживають щодня більше трьох порцій цих продуктів, в два рази більше шансів мати короткі теломери, ніж у тих, хто уникає ультра-оброблену їжу, пише Inverse.

Вчені відзначають, що інші дослідження пов’язують ці продукти з гіпертонією, ожирінням, метаболічним синдромом, депресією, діабетом другого типу і онкологією. Фахівці підкреслюють, що в малих дозах ранку – оброблена їжа не є небезпечною – шкідливе систематичне споживання.