Лікарі пояснили, чому постільну білизну потрібно прати мінімум раз на тиждень і чим небезпечне нехтування цією рекомендацією. Навіть ідеально чисті приміщення не захистять від шкідливих для здоров’я мікробів, що накопичуються в простирадлах.

При наявності домашніх тварин шерсть, пил і частинки їжі обов’язково потраплять в ліжко, що підвищить ризик розвитку алергії. Реакція організму на подібні подразники часто буває вкрай неприємною: свербіж, почервоніння шкіри і очей, сльозотеча і навіть нежить. Однак перераховані проблеми – це не головна небезпека.

Дерматологи запевняють, що шкіра людини регулярно оновлюється і ороговілі частинки потрапляють в ліжко. Мільйони мертвих клітин виявляються на простирадлах, де утворюються грибок і цвіль, які розносяться із спальні по інших кімнатах. Їх не можна помітити без оптичних приладів, зате можна відчути, але краще справу до цього не доводити.

Мікроби з несвіжих простирадлів викликають кашель, неприємні відчуття в гортані, запалення сечовивідних шляхів, хвороби шкіри, пневмонію і бактеріємію. Крім того, мертвий клітини є улюбленою їжею пилових кліщів. Таким чином, простирадла варто часто прати заради зниження ризику серйозних хвороб.

Компанія з виробництва матраців провела опитування серед покупців і з’ясувала, що холостяки змінюють постільну білизну лише чотири рази на рік, 44% жінок – раз на тиждень, 32% – двічі на місяць, а 17% – кожні 30 днів. Лікарі кажуть, що запорукою здоров’я є не тільки фізичні вправи, корисна їжа і свіже повітря, а й чистота.