Вчені давно встановили, що стан кишечника впливає на здоров’я людини в цілому. Японські фахівці розповіли про продукти, що захищають від ряду недуг, і продовжують життя.

Саме неполадки з кишечником істотно збільшують ризики виникнення раку і діабету. В Японії медики вивчили властивості масляної кислоти, яка виробляється бактеріями в шлунково-кишковому тракті, і не тільки підвищує імунітет, але і захищає від цілого ряду інфекцій. Її наявність в організмі служить надійною перешкодою для запалень і виразок.

Продукти з високим вмістом даної кислоти вчені рекомендують включати в щоденний раціон, це сир тофу, гінкго, і інші популярні на Сході страви. Також продовжить життя споживання багатих клітковиною бобів, овочів і фруктів. Замість звичайного хліба краще їсти цільнозерновий, крім того, такий же ефект надають і каші з пшениці, вівса, ячменю, коричневих сортів рису, гречки, а також висівок і зачатків.

Ще одним секретом довгожителів називають низьковуглеводні продукти, при цьому важливу роль відіграє саме якість їх складу. Тому обмежувати вуглеводи в меню не варто, краще ретельно підходити до їх вибору, залишивши на столі складні, які не призводять до негативних наслідків. Правильно підібрана дієта позбавить не тільки від проблем метаболізму, але і відстрочить старіння мозку, а також продовжить життя.