Потемніння емалі, відколи й кривизна зубів – ці та інші проблеми знайомі багатьом. Сучасні методики корекції зубів дарують гарну посмішку.

Красива посмішка – це не просто естетична перевага. Від стану зубів багато в чому залежить здоров’я в цілому, успіх в особистому житті, в соціальних і професійних відносинах. Основні параметри посмішки – положення зубів в зубному ряду, форма, колір і блиск зубів. На жаль, ці параметри у багатьох людей далекі від ідеалу. Поширеними проблемами є неправильний прикус, великі зазори між зубами, сколи та тріщини, потемніння і тьмяність емалі.

Сучасні методики корекції зубів дозволяють виправити практично будь-яку проблему.

Корекція форми

Порушення форми зубів – одна з найпоширеніших стоматологічних проблем. У 90% випадків в корекції потребують передні зуби.

Неестетична форма може бути у людини від народження. Зазвичай це викликано гіперплазією (зайвим розростанням) тканин ясен, або з непропорційним розвитком зубів. Але часто порушена форма зубів – придбана проблема. До причин відносяться підвищена стертості, травми, в результаті яких сколюються емаль або шматочки зуба.

Читайте також:  Роторасширители стоматологические: назначение, виды и особенности

При гіперплазії ясен м’які тканини «наступають» на зуби, від чого вони здаються маленькими і короткими. Сучасним методом корекції форми зубів в цьому випадку є лазерна гінгівопластика: зайва тканина віддаляється, звільняючи поверхню зубів.

Основна причина підвищеної стертості – неправильний прикус. Тому корекція починається з ортодонтичного лікування щодо виправлення становища зубів верхньої та нижньої щелепи. Потім зуби коректують методом нарощування з використанням композитних матеріалів або керамічних коронок.

Для усунення сколів і тріщин також рекомендуються реставрація зубів або установка вінірів з кераміки – тонких накладок товщиною до 0,5 мм, які покривають зовнішню поверхню зубів.

Методики корекції кольору зубів

Ще одна популярна скарга пацієнтів стоматологів – незадоволений колір зубів і тьмяність емалі. План лікування залежить від причини пігментації.

Зуби темніють і втрачають блиск під впливом їжі, напоїв і тютюнового диму. Вони утворюють наліт, який осідає на емалі. Якщо причина пігментації в цьому, то найчастіше для вирішення проблеми достатньо провести процедуру професійної гігієни. Спеціаліст очищає м’який темний наліт і твердий зубний камінь. Використовується обладнання для лазерної та ультразвукової чистки зубів, повітряно-абразивний апарат AirFlow. Для очищення міжзубних областей застосовуються спеціальні щітки і зубна нитка. Потім проводиться шліфування та полірування емалі полірувальними гумовими шліфувальними насадками за допомогою спеціальних паст.

Читайте також:  Основные аспекты выбора виниров для улучшения улыбки

Якщо колір зуба змінився під дією лікарських препаратів або внаслідок старіння зуба, то лікар запропонує пацієнту професійне відбілювання (вибілювання ультразвуком, хімічне, лазерне або фотовибілювання) і ремінералізуючу терапію для відновлення блиску.

Буває, що проблему потемнілих зубів не вдається вирішити за допомогою таких методів. У цьому випадку рішенням можуть стати люмініри – найтонші керамічні пластинки, які фіксуються на зуби і перекривають неестетичний колір або форму.

Корекція положення і кривизни

Такі дефекти як скупченість зубів, великі проміжки між ними, криво розташовані зуби зустрічаються досить часто. Якщо цей недолік не дуже помітний, то виправити його можна за допомогою установки вінірів, коронок або реставрації композитними матеріалами.

Читайте також:  Основные аспекты выбора виниров для улучшения улыбки

Якщо перераховані дефекти виражені значно, сучасні методики корекції зубів пропонують вирішити проблему за допомогою брекетів. Вибір брекет-систем зараз величезний, і вони дозволяють підлаштовуватися під кожен зуб. Крім звичних вестибулярних брекетів, які встановлюються на зовнішній поверхні зубів, існують лінгвальні брекети. Вони непомітні для оточуючих, але більш складні в установці.

Сучасні брекети виготовляють з кераміки, металів, композитних і полімерних матеріалів, з монокристалів сапфіра і дорогоцінних металів. Брекет-системи розрізняють за типом кріплення на зубах і з’єднання з дугою, за тривалістю носіння. Кожен пацієнт може вибрати брекет-систему з оптимальним для себе співвідношенням характеристик.

Стоматолог-терапевт проведе діагностику стану зубів і прикусу і запропонує пацієнтові різні варіанти комплексного лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОФЕСІЙНЕ ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ: ЯК НЕ ЗАПОДІЯТИ ШКОДУ

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ МЕТАЛОКЕРАМІКОЮ

ТРІЩИНИ НА ЗУБНІЙ ЕМАЛІ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ