Дослідники оцінили ризик серцево-судинних захворювань і спосіб життя майже 5400 американських пар. Результати показали, що подружжя може “розділяти” хвороби.

Близько 79% пар, які брали участь у дослідженні з жовтня 2014 року по серпень 2015 року, мали загальні ризики серцевих недуг, в основному, через нездорове харчування і недостатню кількість фізичних вправ. Вік випробовуваних чоловіків коливався від 41 до 57 років, жінок – від 39 до 55.

«Ми знаємо, що фактори ризику погіршуються з віком, а також що наш ризик серцево-судинних захворювань значно зростає з віком. Значить, те, що ти робиш раніше, дійсно має значення для майбутнього», – цитує видання Health24 дослідження вчених the American Heart Association.

Оздоровча програма була схожа на ті, які багато компаній пропонують своїм співробітникам в якості корпоративного бонусу. У цей список увійшли подружжя і партнери. Вчені з’ясували, що близько 79% пар мали загальні нездорові звички: куріння, алкоголь, порушення сну або режиму харчування. Це і пояснює їх схожі хвороби, що розвинулися на тлі неправильного способу життя. Рішенням проблем може стати коригування зазначених правил поведінки.