Допомогти хворій спині в багатьох випадках можна, лише трохи змінивши свої щоденні звички.

Фахівці з клініки Клівленда пояснюють:»ключем до одужання є підтримка нормального вигину хребта”. Express ділиться простими порадами лікарів.

По-перше, в сидячому положенні рекомендується підтримувати вигин попереку. Це можна зробити навіть згорнутим рушником, або ж спеціальною подушкою. Пристосовані для автомобільних сидінь подушки також допоможуть, якщо у вас часто болить спина під час водіння.

Наступний крок-тримати стегна і коліна під прямим кутом. За офісним столом-навіть якщо він у вас вдома – лікарі радять тримати обидві ступні на підлозі. Якщо це не так, то варто обзавестися підставкою для ніг або табуреткою. Не рекомендується під час сидіння схрещувати ноги.

Читайте також:  Перераховано прості продукти, які захищають від гіпертонії і пухлини

Офісним працівникам рекомендується підібрати собі хороший стілець. Найкраще використовувати жорсткий стілець з високою спинкою і підлокітниками, так як сидіння на м’якому кріслі не підтримує вигин вашої спини.

Але навіть на стільці з найкращою ергономікою все ж рекомендується якомога менше сидіти. Якщо ви працюєте на ноутбуці, експерти радять спробувати перенести його туди, де можна працювати стоячи. Регулярне рух може допомогти зменшити біль у спині і ще більше знизити ризик виникнення додаткового болю.

Лікарі звертають увагу на те, що правильне сидіння і стояння не допоможуть, якщо проблеми з хребтом посилює ліжко. Експерти рекомендують спати на жорсткому матраці, який не провисає. При необхідності під нього можна покласти дошки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News