У період пандемії система лікування раку перенесла серйозні потрясіння, пише Daily Express. Важливо уникати факторів, які збільшують ризик розвитку цього захворювання. Деякі продукти і напої допоможуть його попередити, серед них – чай. Однак в деяких випадках він до 90% збільшує ризик раку.

Рак-це загальна назва для захворювань, що характеризуються швидким і неконтрольованим поділом клітин. У більшості випадків цю недугу можна запобігти, деякі напої здатні допомогти в цьому. Один з таких напоїв-чай, однак температура, при який ви його п’єте, може збільшити ризик деяких типів раку, попереджають дослідники.

Національна служба охорони Здоров’я Великобританії поспішає відновити контроль над лікуванням раку після того, як COVID-19 навів в галузі безлад. Проте зменшення ризику захворювання все ще вважається пріоритетом у медичних колах. Дослідження раку значно поповнили знання широкої громадськості про фактори ризику, серед яких основними є куріння і споживання алкоголю. Деякі отримані вченими дані показують, що в певних випадках гарячий чай може в два рази збільшити ризик раку.

Дослідження показало, що якщо пити чай, температура якого перевищує 60℃, то збільшується ризик раку стравоходу.

Опублікований в International Journal of Cancer Доповідь спирається на дані, зібрані у більш ніж 500 тисяч чоловік. Вони надали інформацію про свій соціально-економічний статус та інші фактори, які, як вважається, впливають на ризик розвитку раку.

“Багато хто любить пити чай, каву або інші гарячі напої, — говорить Фархад Ісламі (Farhard Islami) з Американського онкологічного товариства.

Однак, за нашими даними, дуже гарячий чай може збільшити ризик раку стравоходу. Тому перед тим як його пити, краще почекати, поки він охолоне”.

Під час першого етапу опитувань учасникам пропонували спробувати чай, температура якого становила 75℃, і сказати, наскільки його температура відповідає їхнім уподобанням.

Далі за учасниками спостерігали протягом декількох років, щоб відстежувати стан їх здоров’я.

Згідно з отриманими даними, у тих, хто щодня пив менше 700 мілілітрів чаю гаряче 60℃, ризик розвитку раку стравоходу зростав удвічі.

«У порівнянні з тими, хто щодня пив менше 700 мілілітрів чаю холодніше 60℃, у тих, хто пив 700 або більше мілілітрів гаряче 60℃, ризик розвитку раку стравоходу зростав приблизно на 90%.

Отримані нами дані істотно підкріплюють існуючу інформацію про зв’язок між гарячими напоями і раком стравоходу.

З точки зору громадського здоров’я, буде розумно екстраполювати ці результати на всі гарячі напої і порадити людям чекати, поки напої охолонуть до температури нижче 60℃, перед вживанням», — пишуть дослідники.

Однак слід зазначити, що, хоча ризик і зростає на 90%, цей показник відноситься тільки до поширеності захворювання.

Хоча серед іранців ризик зростає в два рази, цей показник не обов’язково справедливий для жителів Великобританії, попереджає організація Cancer Research UK.

“В Ірані, де проводилося дослідження, високий ризик поширення раку стравоходу, так що фактор, що збільшує цю ймовірність хоча б трохи, матиме більш масштабний ефект.

Однак тут, у Великобританії, рак стравоходу поширений менше: на нього припадає три зі ста нових випадків раку”, – стверджують в організації.

Cancer Research UK також підкреслює, що традиції в кожній країні різні, так що краще слідувати тому, що прийнято у Вашому регіоні: «багато у Великобританії додають молоко в чай, так він швидко остигає».

Більш того, як відзначають автори дослідження, існують більш потужні фактори ризику розвитку раку, ніж чай: наприклад, куріння і надмірне споживання алкоголю.