Як зазначив лікар-дієтолог, доктор медичних наук Олексій Ковальков, дуже важливо враховувати інсуліновий індекс продукту, навіть якщо свідомо дуже корисна їжа.

Зазвичай ті, хто вирішує скинути вагу, вивчають склад продуктів, особливо звертаючи увагу на калорійність, білки, жири і вуглеводи (КБЖУ). Деякі орієнтуються на глікемічний індекс їжі (найчастіше це люди, які стежать за рівнем цукру в крові). При цьому часто не враховується інсуліновий Індекс (ШІ) продукту.

Цей індекс показує, як підвищується рівень інсуліну в крові у відповідь на вживання того чи іншого продукту. Високий ШІ сприяє викиду інсуліну, який, як відомо, блокує дію жироспалюючого гормону.

Читайте також:  Британські вчені розповіли про меню довголіття

– Інсулін – жиронакопичуючий гормон, високий рівень якого може провокувати набір ваги. Також підвищується інсулінорезистентність, а це перший крок на шляху до діабету, — підкреслив Ковальков.

За його словами, найвищий інсуліновий відгук викликає не тільки їжа з цукром і вуглеводами, а й білкові продукти, особливо молочні. Наприклад, кисломолочний сир, причому той, який має низьку жирність, на відміну від продукту з нормальною жирністю. Значення мають і індивідуальні особливості організму.

– Так, у однієї людини викид інсуліну на сир один, а у другої людини викид на продукт зовсім інший. Але тим не менш, в основному, інсулін виділяється на знежирений сир, — зазначив лікар.

Читайте також:  Медики назвали способи запобігання ускладнень після грипу у людей похилого віку

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News