Фахівці поспішають застерегти українців від покупки дарів природи не по сезону. У ранніх кавунах і динях, за їх словами, містяться хімікати, які підвищують ризики розвитку різних проблем зі здоров’ям, включаючи ракові пухлини.

Кавуни і дині в супермаркетах стали з’являтися ще в червні, але лікарі переконані: купувати баштанні найкраще в серпні. Навіть самі «швидкі» сорти кавунів дозрівають не раніше кінця липня, відзначають експерти.

“Природний час дозрівання баштанних – це друга половина серпня. Те, що з’являється на прилавках в липні, швидше за все, тепличні баштанні, які перенасичені хімікатами, барвниками і нітратами», – попереджають лікарі.

Читайте також:  Дієтологи розповіли про вплив кави на мозок людини

За їх словами, рання баштанна продукція, ті ж кавуни з великою ймовірністю містять у собі азотно-фосфорні компоненти добрив, є токсинами для організму і провокують симптоми отруєння. Ці нітрати в шлунку трансформуються у нітрити, які специфічним чином взаємодіють з кров’яними клітинами, викликаючи в організмі кисневе голодування. Крім того, велика кількість нітратів може виявитися чинником виникнення злоякісних процесів, що призводять до появи виразкового коліту та раку в органах шлунково-кишкового тракту, ураження печінки.

Продовження на наступній сторінці: 1 2