Люди століттями знали про цілющу силу трав і спецій. Приправи можуть не тільки “розбудити” практично будь-яку страву, але оздоровити організм. Однак лікарі попереджають, що деякі з них у великих дозах можуть викликати побічні ефекти або взаємодіяти з ліками. Найкориснішими вважаються п’ять видів трав.

Куркума

Ця золота спеція приносить користь завдяки потужному антиоксиданту під назвою куркумін. Дослідження (наприклад, опубліковане в NLM) показує, що це може допомогти в лікуванні ряду проблем зі здоров’ям – від незначного зубного болю до хронічних захворювань, таких як артрит, хвороби серця та діабет. Крім того, вивчається його потенціал для лікування хвороби Альцгеймера, раку товстої кишки, простати і грудей. Результати невеликого клінічного дослідження підтвердили, що куркумін може бути безпечним і ефективним засобом від депресії.

Читайте також:  Названо сім продуктів на сніданок для зниження ваги

Імбир

Імбир добре відомий своєю здатністю справлятися з нудотою. Дослідження, опубліковане в PubMed показує, що він може допомогти полегшити стан в тому числі після операції або хіміотерапії. І хоча поки немає переконливих доказів, багато людей приймають імбир від заколисування.

Спеція також багата гінгеролами – сполуками, що борються із запаленням, які, на думку деяких вчених, можуть допомогти в лікуванні певних видів раку, зменшити біль при остеоартриті і заспокоїти болі в м’язах. Одне дослідження показало, що ін’єкції екстракту імбиру допомагають полегшити біль у колінах, пов’язану з остеоартритом.

Каєнський перець

Невелика кількість кайенского перцю, що додається в страви, допоможе швидше скинути зайву вагу, особливо якщо організм не звик до гострої їжі. Каєнський перець містить капсаїцин, який може збільшити швидкість метаболізму і спалити більше калорій. Крім того, він стимулює вироблення речовин, що говорять мозку про те, що шлунок повний.

Читайте також:  Виявлено новий фактор ризику поширеного раку у дітей

Кориця

Американська кардіологічна асоціація рекомендує використовувати корицю, щоб надати стравам солодкий смак. Деякі дослідження показують, що спеція може допомогти знизити стрибки цукру в крові у людей з діабетом 2 типу.

Часник

Завдяки своїм потужним біологічно активним сполукам часник показав ефективність при боротьбі з високим тиском. В ході одного дослідження було встановлено, що щоденний прийом часникових добавок знижував його так само ефективно, як і бета-блокатор атенолол. І хоча деякі експерти вказують на сумнівність доказів, кілька досліджень показали, що часник може допомогти запобігти застуді і прискорити одужання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News