Найчастіше вугрі з’являється в підлітковому віці, це пов’язано зі зміною гормонального фону. Багато підлітків починають їх видавлювати. Точно так само поводяться й дорослі. Забуваючи про те, що такі дії можуть призвести до інфікування шкіри.

Більшість лікарів проаргументують заборонe на видавлювання прищів тим, що існує високий ризик зараження ранки, яка залишається на місці косметичного дефекту. В результаті можуть з’явитися абцесb і гнійні нариви.

Давити можна (але не рекомендується) тільки ті прищі, які не запалені, а на поверхні знаходиться стрижень білого кольору, який сформувався. Якщо ж цей стрижень зеленуватий або жовтий, тиснути його небезпечно, так як у вогнищі запалення є інфекція.

Існує навіть класифікація прищів. Наприклад, прищики без запалення, які являють собою чорні крапки або невеликі опуклості, називаються комедонами. Вони з’являються в результаті закупорки пор зверху шкірним салом або мертвими клітинами.

Існують також закриті комедони – міліуми. Це невеликі горбки, які з’являються в результаті закупорки пори знизу.

Якщо ж ви занесли інфекцію, то на поверхні шкіри можуть з’явитися запалені вугрі. Вони поділяються на пустули – невеликі горбки, через шкіру просвічує гній. Шкіра навколо при цьому збуджена. Також є такий різновид, як папули – це червоні або рожеві горбки, у яких відсутня біла голівка.