Багато хто вважає, що основна користь кави полягає в її здатності заповнювати енергію. Однак у цього напою є щонайменше ще вісім дивовижних побічних ефектів, як стверджує дієтолог, представник Академії харчування і дієтології штату Нью-Йорк Джонатан Вальдес.

Один з них пов’язаний з тим, що кофеїн, який міститься в каві, збільшує рівень адреналіну в крові, а також стимулює розщеплення жирів. Це робить жирні кислоти доступними в якості палива для нашого організму. Тому кава особливо корисна для тих, хто тренується.

Також кава знижує ризик депресії і самогубства. Однак невідомо, чи пов’язано це саме з напоєм. Фахівці кажуть, що важко відрізнити переваги, приписувані каві, від користі міститься в ньому кофеїну, повідомляє MSN Lifestyle.

Є докази, що кава знижує ризик розвитку діабету 2 типу і серцево-судинних захворювань, а також, можливо, раку товстої кишки. На думку лікарів, це пов’язано з наявністю в напої поліфенолів – широкого спектру хімічних речовин. Вони ще містяться в різних фруктах, овочах і чаї.

Від хвороб серця кава теж захистить. Справа в тому, що вона багата антиоксидантами – природними рослинними сполуками, які, як було доведено, допомагають у профілактиці деяких хронічних захворювань. Наприклад, антиоксидант, званий хлорогеновою кислотою, знижує рівень холестерину, тригліцеридів і цукру в крові. Щоб отримати максимальну користь від напою для серця, медики радять пити в день дві-п’ять чашок кави по 300 мл. При цьому лікарі попереджають, що нефільтрований кави (френч-прес і шоти еспресо) містить інгредієнт, званий кафестолом. Він може підвищити рівень “поганого” холестерину, що, навпаки, збільшить ризик серцевих захворювань.

Обсерваційні дослідження також виявили зв’язок між регулярним споживанням кави і зниженням ризику розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. При обсмажуванні кавових зерен вони виробляють набір сполук, званих фенілінданами, які і захищають мозок від надмірного накопичення білків. Це ж, як вважається, відіграють ключову роль у зниженні функції мозку.

Кава зменшує жирові відкладення. Так, вживання чотирьох чашок напою, що бадьорить в день може знизити жирові відкладення приблизно на 4%. Це стало відомо в ході досліджень фахівців Гарвардської школи громадської охорони здоров’я.

Крім іншого цей напій зближує, так як саме чашка кави є самим нейтральним способом запросити людину провести час разом. Причому неважливо, кличете ви друга, колегу або коханця. За результатами одного з досліджень учасники, які недовго тримали в руках чашку гарячої кави, визнали, що людина, з якою вони спілкувалися, був більш теплим, щедрим і турботливим.