Хрестоцвіті овочі, боби, горіхи називаються вченими серед протиракових продуктів, здатних збільшити тривалість людського життя.

Хрестоцвіті овочі. Більшість овочів сімейства хрестоцвітих, таких як броколі, звичайна капуста, а також брюссельська або цвітна капуста, дуже багаті на поживні речовини – при цьому їх можна вживати як у приготованому, так і сирому вигляді.

«Хрестоцвіті овочі містять мінерали, вітаміни, антиоксиданти та фітохімічні сполуки сульфорафану, які можуть запобігти розвитку ракових пухлин та запалень в організмі», – констатують дослідники.

Додатково ці овочі здатні знижувати ризик серцевих захворювань, зміцнювати імунну систему. Все це робить їх добрим вибором для тих, хто хоче продовжити своє життя.

Читайте також:  Чому зайва чи недостатня активність щитовидної залози небезпечна для людини

Горіхи та насіння. Лікарі рекомендують вживати до 30 г горіхів на день (приблизно жменю). Щоденне вживання різноманітних горіхів та насіння дає організму білок, корисні жири, вітаміни, фітостероли, мінерали, антиоксиданти – ці поживні речовини тісно асоціюються з хорошим здоров’ям, стрункістю та довголіттям.

«Горіхи мають низький глікемічний індекс, забезпечують тривалу ситість та допомагають контролювати вагу, знижують ризик серцевих захворювань та деяких видів раку», – свідчать медики.

Бобові. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nutrients, квасоля допомагає зменшити шкідливий жир на животі, відомий як вісцеральний жир. Даний тип жиру пов’язаний із високим ризиком запалення, що вражає внутрішні органи – скорочення вісцерального жировідкладення перешкоджає цьому, дає протираковий ефект.

Читайте також:  Поганий сон викликає хвороби серця на 2-7 років раніше терміну

Зелений чай. Наявні дані кажуть, що люди, які п’ють зелений чай не менше трьох разів на тиждень, живуть у середньому на 15 місяців довше, ніж ті, хто цього не робить. Також науково встановлено, що компонент напою епігаллокатехін-3-галлат здатний блокувати важливий для зростання ракових клітин фермент, завдяки чому перешкоджає розвитку пухлини.