Хрестоцвіті овочі, боби, горіхи називаються вченими серед протиракових продуктів, здатних збільшити тривалість людського життя.

Хрестоцвіті овочі. Більшість овочів сімейства хрестоцвітих, таких як броколі, звичайна капуста, а також брюссельська або цвітна капуста, дуже багаті на поживні речовини – при цьому їх можна вживати як у приготованому, так і сирому вигляді.

«Хрестоцвіті овочі містять мінерали, вітаміни, антиоксиданти та фітохімічні сполуки сульфорафану, які можуть запобігти розвитку ракових пухлин та запалень в організмі», – констатують дослідники.

Додатково ці овочі здатні знижувати ризик серцевих захворювань, зміцнювати імунну систему. Все це робить їх добрим вибором для тих, хто хоче продовжити своє життя.

Горіхи та насіння. Лікарі рекомендують вживати до 30 г горіхів на день (приблизно жменю). Щоденне вживання різноманітних горіхів та насіння дає організму білок, корисні жири, вітаміни, фітостероли, мінерали, антиоксиданти – ці поживні речовини тісно асоціюються з хорошим здоров’ям, стрункістю та довголіттям.

«Горіхи мають низький глікемічний індекс, забезпечують тривалу ситість та допомагають контролювати вагу, знижують ризик серцевих захворювань та деяких видів раку», – свідчать медики.

Бобові. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nutrients, квасоля допомагає зменшити шкідливий жир на животі, відомий як вісцеральний жир. Даний тип жиру пов’язаний із високим ризиком запалення, що вражає внутрішні органи – скорочення вісцерального жировідкладення перешкоджає цьому, дає протираковий ефект.

Зелений чай. Наявні дані кажуть, що люди, які п’ють зелений чай не менше трьох разів на тиждень, живуть у середньому на 15 місяців довше, ніж ті, хто цього не робить. Також науково встановлено, що компонент напою епігаллокатехін-3-галлат здатний блокувати важливий для зростання ракових клітин фермент, завдяки чому перешкоджає розвитку пухлини.