Один з надійних способів схуднути – зменшити калорійність раціону. Але, погодьтеся, підрахунок калорій може здатися виснажливим. Насправді, знизити калорійність раціону можна непомітно для себе і без наданих підрахунків.

Якщо ви шукаєте спосіб, як легко схуднути без дієт, спробуйте знизити калорійність свого харчування автоматично за рахунок деяких хитрощів. Просто дотримуйтесь простих порад.

Поменше калорійних продуктів

Непомітно зменшити калорійність раціону без підрахунку калорій дуже легко. Постарайтеся їсти менше продуктів з високою калорійністю. У даному випадку мова йде про жирні і солодкі продукти, а також про ласощі.

Ситність їжі не залежить від її жирності. Наприклад, бутерброд з салом і такий же бутерброд з нежирним м’ясом дають приблизно однакове відчуття ситості. А ось калорійність першого вища в 2,5-3 рази. Перехід на маложирную їжу дозволяє знизити калорійність раціону на 15-20% і схуднути на 1-2 кг на місяць без дієт.

Другий крок – обмежити або відмовитися від таких калорійних продуктів як солодощі. Солодка їжа збуджує апетит і провокує переїдання. Якщо скоротити споживання солодощів, то і калорійність раціону скоротиться на 5-10%. Щоб зменшити кількість цукру в раціоні, їжте солодощі не як звичайну їжу, а повільно і насолоджуючись смаком. Поступово зменшуйте звичну кількість цукру, яку ви кладете в чай ​​або каву. А любителям солодкої газованки хочеться нагадати, що в баночці кока-коли і пепсі міститься 6 повних чайних ложок цукру.

Такі ласощі як, наприклад, копчена ковбаса або горіхи, теж є дуже калорійними продуктами. Як і солодощі, ці продукти не підходять для повсякденної їжі. Завдання ласощів – отримати задоволення, а не насититися. Не обов’язково відмовлятися від таких продуктів – просто їжте їх ситими, повільно, смакуючи і насолоджуючись смаком.

Худнемо легко: як непомітно для себе знизити калорійність раціону

Харчові волокна замість калорійних продуктів

Харчові волокна (клітковина) надають їжі обсяг і збільшують її час перебування в шлунку. Іншими словами, підтримують відчуття ситості. Крім того, клітковина сповільнює всмоктування глюкози в кишечнику, знижуючи швидкість наростання рівня цукру в крові і викид інсуліну. Це також сприяє відчуттю ситості і не дає переїдати.

До продуктів, багатих на клітковину, відносяться крупи (особливо вівсяна і гречана), овочі і фрукти, ягоди, висівки, хліб з борошна грубого помелу. Цей прийом допоможе знизити калорійність раціону приблизно на 5%.

Швидкість їжі впливає на калорійність раціону

Перевірено: якщо приймати їжу повільно, можна насититися меншою кількістю калорій. За різними оцінками, такий прийом допомагає знизити добову калорійність на 10-15%. І це без всякого підрахунку калорій!

Щоб їсти повільніше, але при цьому не заснути в процесі, спробуйте прийом «багатокомпонентної їжі». Кладіть на тарілку кілька різних гарнірів, кожен у невеликій кількості. Їсти таку страву ви будете повільніше, ніж, наприклад, просто пюре з котлетою. Тому що «багатокомпонентна їжа» змусить вас відчувати різне поєднання смаків.

Допоможе їсти повільніше і дегустаційний підхід до їжі. Пробуйте кожен шматочок і намагайтеся сконцентруватися на різноманітності смаків.

Худнемо легко: як непомітно для себе знизити калорійність раціону

Зниження калорійності за допомогою частого харчування

Часте (дробове) харчування дозволяє зменшити калорійність раціону на 10-15%. Чим більше часу пройшло між прийомами їжі, тим більше виробляється «гормону апетиту» греліну. Відповідно, тим більше нам хочеться з’їсти. А з «вовчим апетитом» зовсім не до підрахунку калорій. Тому їжте частіше і помалу, тоді вам не захочеться накидатися на їжу.

Як легко схуднути, змінивши посуд?

Спробуйте замінити звичайні тарілки посудом меншого розміру. Виявляється, харчуючись із більш дрібного посуду десертними ложками, людина насичується меншою кількістю їжі. Доведено, що та ж порція їжі в посуді невеликих розмірів сприймається нами як більш рясна, ніж у великій тарілці.

Цей прийом дозволяє зменшити добовий раціон на 5-10%.

Худнемо легко: як непомітно для себе знизити калорійність раціону

Щоб легко схуднути, не сідайте за стіл голодним

Якщо 10-15 хвилин до основного прийому їжі випити склянку чаю з молоком, або, наприклад, нежирне молоко з скибочкою висівкового хліба, то відчуття голоду переб’ється. В результаті, під час основної трапези ви зможете з’їсти набагато менше, і калорійність раціону зменшиться сама по собі.

Якщо у вас вийде виконувати всі ці правила, то ваша вага повільно, але вірно буде знижуватися без всяких дієт і підрахунку калорій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ПОТРІБНО РАХУВАТИ КАЛОРІЇ?

НОРМА КАЛОРІЙ ДЛЯ ЖІНКИ – ПРАВИЛА СХУДНЕННЯ

ЯК РАХУВАТИ КАЛОРІЇ?