Раціон харчування і певні продукти можуть надавати прямий вплив на якість сну і на те, як швидко людина засинає. Виявилося, що вживання великої кількості жиру і цукру може привести до скорочення тривалості сну і частих пробуджень. Однак на це також впливають і харчові звички, про які багато людей навіть не замислюються.

Так, на сон можуть негативно впливати рясні прийоми їжі вечорами. Щоб шлунок переварив щільну вечерю, має пройти не менше 3 годин, тому лягати спати раніше точно не варто. Найкраще їсти ввечері легку їжу. Також слід відмовитися від гострої їжі в другій половині дня, так як вона може привести до неспокійного сну і частих пробуджень, пише Eat This, Not That!

Крім того, краще не пити каву після обіду, так як кофеїн може блокувати дію аденозину і ускладнювати засинання. Негативно на сон впливає і шоколад, з’їдений у вечірній час, так як в ньому теж міститься кофеїн.

Нездатність заснути вночі може бути пов’язана з вживанням продуктів, що викликають печію. Для кожного вони індивідуальні, тому варто простежити, що саме призводить до неприємного стану. Також не потрібно використовувати алкоголь як снодійне. Він дійсно допоможе швидше заснути, але сон буде неспокійним і переривчастим.