ГоловнаНовини Здоров'яУ половини жителів планети хворі зуби

У половини жителів планети хворі зуби

зубиРезультати всесвітнього дослідження Global Burden of Disease Study (2010), опублікованого в журналі Journal of Dental Research, повідомляють: трохи менше половини жителів планети (а це близько 4 мільярдів чоловік) страждають різноманітними захворюваннями зубів і порожнини рота.

У рамках опитування з представлених 291 захворювань порожнини рота респонденти повинні були відзначити ті, які турбують їх. На першому місці опинився горезвісний карієс корінних зубів (його не лікують 35% населення), на другому – періодонтит, а на третьому – випадання зубів. Цікаво відзначити, що ще десять років тому саме випадання зубів турбувало найбільшу частину населення, а сьогодні ця стоматологічна проблема на третьому місці, що організаторами опитування було відзначено як позитивна тенденція. На їх думку, до випадання зубів призводить той же карієс і періодонтит, і якщо ця проблема виявилася на третьому місці, значить, карієс і періодонтит в більшості випадків успішно долається.

Читайте також:  Додавання буряка в раціон запобігає високому кров'яному тиску

Цікаво відзначити, що найбільш сприятлива статистика була отримана з регіонів Східної Азії, Центральної Азії та країн Океанії.

Однак спостерігаються і деякі негативні тенденції. Так, на 20% зросла кількість випадків, коли захворювання зубів і порожнини рота позначалися на працездатності громадян. У 2010 році таких було вже 15 мільйонів чоловік по всій планеті: інвалідність з причини стоматологічних захворювань порівнянна з інвалідністю з причини перенесених серцевої недостатності та інсульту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News