Вітамін B6 – один з найважливіших вітамінів групи B. він необхідний для правильного метаболізму і роботи серцево-судинної системи. Оскільки мікроелемент є водорозчинним, то легко виводиться з організму. Однак це означає, що у людини існує постійна потреба в продуктах, багатих B6.

Експерти-дієтологи перерахували переваги вживання вітаміну, найважливішим з яких є перетворення їжі в енергію. Речовина допомагає метаболізму вуглеводів і розщеплює білки на амінокислоти, необхідні для нормального функціонування організму.

Також вітамін B6 забезпечує здоров’я серця і мозку. У поєднанні з іншими вітамінами групи В він сприяє зниженню рівня гомоцистеїну, надлишок якого викликає ризик розвитку серцево-судинних захворювань і негативно впливає на когнітивні здібності.

Читайте також:  Три напої, які призводять до плям на зубах

Вітамін B6 допомагає синтезувати нейромедіатори – дофамін, серотонін і мелатонін. Від двох перших залежить гарний настрій і мотивація, а третій відповідає за регулювання сну.

Також мікроелемент необхідний для зміцнення імунітету і запобігання анемії. Він бере участь у виробництві гемоглобіну – білка без якого неможлива правильна робота кровоносної системи.

Основними джерелами вітаміну B6 є бобові, куряче м’ясо, шпинат і апельсини. Добова нора вітаміну B залежить від статі і віку. Наприклад, для жінок старше 18 років вона становить не більше 1,4 мг, а для чоловіків – не більше 1,7 мг, повідомляє MSN.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News