Вчені з Університету імені Безмалема Вакіфа в Туреччині висунули припущення про те, що новий коронавірус підвищує ризик розвитку пухлини мозку і сприяє розмноженню ракових клітин. Ця гіпотеза вимагає додаткових досліджень.

Турецькі вчені заявили, що s-білок молекули SARS-Cov-2 зв’язується з клітинами тканини, що оточує нейрони, забезпечуючи передачу нервових імпульсів. При цьому вплив COVID-19 на процес утворення злоякісних пухлин слабо вивчено. S-протеїн допомагає новому коронавірусу приєднатися до рецептора клітини і ферменту АПФ2, наявного в більшості тканин організму. Головний мозок не є винятком в цьому плані. Передбачається, COVID-19 сприяє розвитку гліоми. Робиться це за рахунок s-білка. Дану можливість вчені довели за допомогою комп’ютерного моделювання.

Читайте також:  Названо сік, який допоможе краще спати

В Інституті медицини Сеченівського університету заявили, що про наслідки нового коронавірусу людям ще належить дізнатися багато нового. Завідуюча лабораторією ФГБУ онкології імені Блохіна Ксенія Блохіна розповіла про зміну клітин тіла під впливом COVID-19. Потенційно, така ситуація є пусковим механізмом для розвитку ракових хвороб. Однак однозначно нічого сказати не можна до проведення додаткових досліджень.

В. о. голови Інституту біомедичних систем в Петербурзі Андрій Васін вважає гіпотезу турецьких вчених необґрунтованою. На думку експерта, покладатися виключно на результати комп’ютерного моделювання в такій справі не можна. Підсумків практичних досліджень про підвищення ризику розвитку онкологічних хвороб через нового коронавірусу не привели. Тому питання залишається відкритим і вимагає доказів.

Читайте також:  Біль в руках може вказувати на небезпечну хворобу

Джерело: actualnews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News