Іноземні лікарі розповіли про найбільш ефективні заходи щодо зменшення ризику раку грудей. Згідно з однією з рекомендацій, затримати розвиток цієї недуги допомагає середземноморська дієта.

Лікарі підкреслюють, що всі жінки з юних років повинні вміти самостійно оглядати груди, щоб вчасно помітити відхилення, які можуть проявлятися в появі виділень із сосків, припухлостях, ущільненні шкірного покриву. Важливо бути повністю обізнаними в цьому питанні. Алкогольні напої підвищують ризик розвитку раку, а тому є сенс виключити їх вживання або пити дуже рідко.

Здоров’ю молочних залоз сприяє підтримка здорової ваги і середземноморська дієта. Фахівці рекомендують включити в раціон горіхи, оливкова олія, бобові, фрукти, овочі і цільні зерна. Люди, які дотримуються вищевказаного типу харчування, вважають за краще рибу, а не м’ясо. Як нещодавно стало відомо, зазначений раціон також знижує ризик появи колоректального раку.

Необхідно враховувати наявність ризиків-в цьому випадку варто звернутися до лікаря, щоб він прописав препарати, здатні заблокувати надлишкову вироблення естрогену. Зменшити ризик пухлини в грудях допоможе і фізична активність. Досить проводити півгодинні тренування 4-7 разів на тиждень. Дамам в поважному віці потрібно ретельно проаналізувати всі плюси і мінуси при вирішенні пройти замісну гормональну терапію.

Додатково до всього експерти відзначили, що жінкам з раком грудей, які вирішили хірургічно видалити молочні залози, необхідно подумати і про профілактичне втручання в яєчники. Особливу увагу цьому питанню необхідно приділити пацієнткам з важкою спадковістю.