ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі розповіли про найбільш ефективні заходи щодо зниження ризику раку грудей

Лікарі розповіли про найбільш ефективні заходи щодо зниження ризику раку грудей

Іноземні лікарі розповіли про найбільш ефективні заходи щодо зменшення ризику раку грудей. Згідно з однією з рекомендацій, затримати розвиток цієї недуги допомагає середземноморська дієта.

Рак грудей

Лікарі підкреслюють, що всі жінки з юних років повинні вміти самостійно оглядати груди, щоб вчасно помітити відхилення, які можуть проявлятися в появі виділень із сосків, припухлостях, ущільненні шкірного покриву. Важливо бути повністю обізнаними в цьому питанні. Алкогольні напої підвищують ризик розвитку раку, а тому є сенс виключити їх вживання або пити дуже рідко.

Здоров’ю молочних залоз сприяє підтримка здорової ваги і середземноморська дієта. Фахівці рекомендують включити в раціон горіхи, оливкова олія, бобові, фрукти, овочі і цільні зерна. Люди, які дотримуються вищевказаного типу харчування, вважають за краще рибу, а не м’ясо. Як нещодавно стало відомо, зазначений раціон також знижує ризик появи колоректального раку.

Читайте також:  Вчені назвали небезпеку коронавірусу для дітей

Необхідно враховувати наявність ризиків-в цьому випадку варто звернутися до лікаря, щоб він прописав препарати, здатні заблокувати надлишкову вироблення естрогену. Зменшити ризик пухлини в грудях допоможе і фізична активність. Досить проводити півгодинні тренування 4-7 разів на тиждень. Дамам в поважному віці потрібно ретельно проаналізувати всі плюси і мінуси при вирішенні пройти замісну гормональну терапію.

Додатково до всього експерти відзначили, що жінкам з раком грудей, які вирішили хірургічно видалити молочні залози, необхідно подумати і про профілактичне втручання в яєчники. Особливу увагу цьому питанню необхідно приділити пацієнткам з важкою спадковістю.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News