Не секрет, що фрукти та овочі корисні для здоров’я за рахунок свого натурального складу та великої кількості корисних елементів. Одним із таких продуктів є помідори. Придбати їх можна будь-якої пори року, але саме влітку овочевий салат з додаванням томатів може принести максимальну користь.

У традиційній китайській медицині вважається, що помідори зміцнюють здоров’я селезінки та кишківника, покращують травлення, насичують організм вологою, а також можуть знизити температуру тіла.

Згідно з сучасними медичними знаннями, помідори посилюють захист від ультрафіолетових сонячних променів, покращують стан шкіри, мають протираковий ефект, нормалізують роботу травного тракту та перешкоджають розвитку гіпертонії.

Однак варто побоюватися незрілих помідорів. У них міститься токсична речовина – соланін. Він дратує слизову оболонку шлунка, а у великих дозуваннях може викликати центральний параліч і гемоліз. Крім того, надлишок соланіну в організмі викликає симптоми отруєння.

Також необхідно відмовитись від вживання томатів зі слідами гнилі. Швидше за все, такі плоди заражені альтенаріями – грибком, який є токсином, що провокує розвиток раку та інших небезпечних захворювань.

Якщо зрізати темну частину, плід томатного куща все одно залишиться зараженим, оскільки альтенарії здатні розповсюджуватися по всьому овочу.