Ламкі, ослаблені нігті – досить поширена проблема.

Здавалося б, ви робите абсолютно все, щоб не страждати від цього, але нігті, як і раніше слабкі. Чому нігті шаруються, розповімо в нашому матеріалі.

Причина №1: дефіцит мінералів

Від харчування залежить дуже багато, в тому числі і стан ваших нігтів, волосся і шкіри. Вони є відбивачами того, якими речовинами ви годуєте свій організм.

І однією з найчастіших причин, через яку шаруються нігті, є нестача амінокислот, потрібних для їх міцності. Саме тому в раціон потрібно включати білок, в тому числі м’ясо, рибу, морепродукти і молочку.

Також пам’ятайте, що від строгих дієт і монодієт точно утворюється подібна проблема. Крім того, відсутність певних мінералів може позначитися на стані нігтів. Наприклад, для міцності і блиску потрібні селен, магній, сірка, фосфор, кремній. Без них нігті, швидше за все, будуть розшаровуватися. Знайти ці компоненти ви зможете в сухофруктах, м’ясі птиці, овочах, зелені, часнику, бобових продуктах.

Причина № 2: миючі засоби та хімія

Якщо ви любите прибирати, то, ймовірно, теж зіткнулися з проблемою, коли нігті шаруються. Вся справа у впливі миючих засобів, які містять в своєму складі різні хімічні речовини. Вони занадто агресивні для нігтів, діють на них руйнівно. Тому необхідно завжди використовувати господарські рукавички під час прибирання і домашніх робіт. А після кожного контакту з водою протирати руки зволожуючим кремом. Щоб вид нігтів тільки радував, можна використовувати спеціальну олію для кутикули, яке пом’якшить кутикулу і поліпшить ріст нігтів.

Причина №3: техніка манікюру

Через неправильну техніку манікюру теж можуть розшаровуватися нігті. Зокрема, від поганої пилки. Обов’язково потрібно підібрати професійний інструмент, навіть якщо ви робите манікюр будинку. На них вказана абразивність – для натуральних нігтів вона повинна бути не менше 240 одиниць. Більш жорсткі пилки можуть бути використані тільки для акрилових нігтів. В іншому випадку можна тільки зіпсувати нігті. Також не варто застосовувати металеві пилки, так як вони сприяють розшаруванню нігтів. Найменш травматичними вважаються скляні та керамічні. Важлива техніка манікюру – ніготь слід підпилювати, тримаючи інструмент строго перпендикулярно. Якщо ніготь вже шарується, то його потрібно підпилювати від боків до центру. І ні в якому разі не шліфувати, так як нігті просто зламаються.

Крім того, нігтям шкодить техніка так званого “глибокого” манікюру. При ній майстер заходить лаком під кутикулу, що теж провокує розшарування нігтів. Так відбувається вплив на корінь нігтя, що і викликає подібні проблеми.

Причина №4: гель-лак без відпочинку

У гель-лаку є як багато прихильників, так і супротивників. Звичайно, зручно зробити довгостійке покриття на кілька тижнів. Однак подібний манікюр може загрожувати тим, що нігті почнуть шаруватися. Справа в тому, що гель проникає в поверхневий шар пластини. При видаленні гель-лаку він видаляється разом із засобом. Відповідно, ніготь стає тоншим і шарується. Саме тому експерти рекомендують робити перерви в носінні гель-лаку.

Причина №5: погане здоров’я

Нігті є відображенням стану вашого здоров’я. Ламкі, нігті і слабкі нігті говорять про різні проблеми зі здоров’ям. Найчастіше це говорить про дефіцит заліза в організмі. Також вірогідні інфекційні або грибкові захворювання, особливо якщо нігті йдуть хвилею. Обов’язково стежте за станом своїх нігтів, щоб не допустити проблем зі здоров’ям.

Джерело: Med2