ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі розповіли про що сигналізують нігті, які шаруються

Лікарі розповіли про що сигналізують нігті, які шаруються

Ламкі, ослаблені нігті – досить поширена проблема.

Нігті

Здавалося б, ви робите абсолютно все, щоб не страждати від цього, але нігті, як і раніше слабкі. Чому нігті шаруються, розповімо в нашому матеріалі.

Причина №1: дефіцит мінералів

Від харчування залежить дуже багато, в тому числі і стан ваших нігтів, волосся і шкіри. Вони є відбивачами того, якими речовинами ви годуєте свій організм.

І однією з найчастіших причин, через яку шаруються нігті, є нестача амінокислот, потрібних для їх міцності. Саме тому в раціон потрібно включати білок, в тому числі м’ясо, рибу, морепродукти і молочку.

Також пам’ятайте, що від строгих дієт і монодієт точно утворюється подібна проблема. Крім того, відсутність певних мінералів може позначитися на стані нігтів. Наприклад, для міцності і блиску потрібні селен, магній, сірка, фосфор, кремній. Без них нігті, швидше за все, будуть розшаровуватися. Знайти ці компоненти ви зможете в сухофруктах, м’ясі птиці, овочах, зелені, часнику, бобових продуктах.

Читайте також:  Вчені назвали найбезпечнішу для зачаття дитини пору року

Причина № 2: миючі засоби та хімія

Якщо ви любите прибирати, то, ймовірно, теж зіткнулися з проблемою, коли нігті шаруються. Вся справа у впливі миючих засобів, які містять в своєму складі різні хімічні речовини. Вони занадто агресивні для нігтів, діють на них руйнівно. Тому необхідно завжди використовувати господарські рукавички під час прибирання і домашніх робіт. А після кожного контакту з водою протирати руки зволожуючим кремом. Щоб вид нігтів тільки радував, можна використовувати спеціальну олію для кутикули, яке пом’якшить кутикулу і поліпшить ріст нігтів.

Причина №3: техніка манікюру

Через неправильну техніку манікюру теж можуть розшаровуватися нігті. Зокрема, від поганої пилки. Обов’язково потрібно підібрати професійний інструмент, навіть якщо ви робите манікюр будинку. На них вказана абразивність – для натуральних нігтів вона повинна бути не менше 240 одиниць. Більш жорсткі пилки можуть бути використані тільки для акрилових нігтів. В іншому випадку можна тільки зіпсувати нігті. Також не варто застосовувати металеві пилки, так як вони сприяють розшаруванню нігтів. Найменш травматичними вважаються скляні та керамічні. Важлива техніка манікюру – ніготь слід підпилювати, тримаючи інструмент строго перпендикулярно. Якщо ніготь вже шарується, то його потрібно підпилювати від боків до центру. І ні в якому разі не шліфувати, так як нігті просто зламаються.

Читайте також:  Ці 5 правил харчування дозволяють знизити ризик раку на 40%

Крім того, нігтям шкодить техніка так званого “глибокого” манікюру. При ній майстер заходить лаком під кутикулу, що теж провокує розшарування нігтів. Так відбувається вплив на корінь нігтя, що і викликає подібні проблеми.

Причина №4: гель-лак без відпочинку

У гель-лаку є як багато прихильників, так і супротивників. Звичайно, зручно зробити довгостійке покриття на кілька тижнів. Однак подібний манікюр може загрожувати тим, що нігті почнуть шаруватися. Справа в тому, що гель проникає в поверхневий шар пластини. При видаленні гель-лаку він видаляється разом із засобом. Відповідно, ніготь стає тоншим і шарується. Саме тому експерти рекомендують робити перерви в носінні гель-лаку.

Читайте також:  Названо 3 симптоми, які повинні змусити чоловіків перевірити передміхурову залозу

Причина №5: погане здоров’я

Нігті є відображенням стану вашого здоров’я. Ламкі, нігті і слабкі нігті говорять про різні проблеми зі здоров’ям. Найчастіше це говорить про дефіцит заліза в організмі. Також вірогідні інфекційні або грибкові захворювання, особливо якщо нігті йдуть хвилею. Обов’язково стежте за станом своїх нігтів, щоб не допустити проблем зі здоров’ям.

Джерело: Med2

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News