Головна страва корисного харчування може завдати шкоди людині через хімікати, котрі накопичилися.

До такого висновку прийшли вчені з Сербії та Греції. Фахівці перевірили морську рибу на вміст поліхлорованих біфенілів і були неприємно здивовані.

Поліхлоровані біфеніли (ПХБ) раніше масово використовувався в промисловості. Цей отруйний хімікат отруйний і може накопичуватися в організмі мешканців Світового океану, акумулюючи свої шкідливі властивості. При попаданні в організм людини з їжею, ПХБ призводить до серйозних захворювань.

Поліхлоровані біфеніли використовувалися виробниками пластику, лаків, фарб і конденсаторів. Навіть по приблизним підрахунками вчених, кількість хімікатів, які викинули у воду заводи, величезна.

Пригнічує вчених і те, що період руйнування ПХБ досить тривалий. Через це отруйний хімікат ще довго перебуватиме в тілах морських риб. Крім того, в їх м’ясі там виявилася серйозна концентрація токсичних діоксинів.

Примітно, що виявлені в морських лящах і лаврках хімікати, знаходяться за своєю концентрації на допустимому рівні. Однак, коли риба готується до нересту, вона розжарює жир, і концентрація ПХБ та діоксинів стає загрозливо небезпечною.