У світі стрес став звичною частиною нашого життя. Будь то робота, відносини чи проблеми зі здоров’ям, стрес може вплинути як на психічне, так і на фізичне здоров’я. Дієтолог Кларисса Беррі у розмові з Express назвала шість харчових добавок, які допомагають боротися зі стресом.

З її слів, здорова дієта, регулярні заняття спортом та 8-годинний сон мають вирішальне значення при боротьбі зі стресом, а добавки допоможуть вам забезпечити додатковий рівень підтримки.

Вона порадила надавати перевагу високоякісним добавкам від відомого виробника, а також завжди консультуватися з лікарем перед тим, як починати їх приймати.

Рейші
Рейші – це лікарський гриб, який часто називають королем грибів через його численні переваги для здоров’я та довголіття.

Беррі пояснила, що рейші вважається однією з найкращих добавок, що допомагають боротися зі стресом. Як адаптоген, він підвищує стійкість до стресу, роблячи його керованим та запобігаючи вигоранню. Ця добавка надає заспокійливу дію на нервову систему, стимулюючи мозок виробляти нейротрансмітери ГАМК та серотонін.

Магній
Магній є важливим мінералом, що бере участь у більш ніж 300 процесах, що відбуваються в організмі людини.

Беррі зазначила, що його часто називають заспокійливим мінералом через здатність зменшувати стрес та занепокоєння, заспокоювати нервову систему та сприяти розслабленню. Магній також відіграє ключову роль у виробленні енергії та здоров’я кісток.

Цей елемент потрібно отримувати з їжею, наприклад, вживаючи темно-зелені овочі, авокадо, темний шоколад, деякі фрукти та горіхи, проте багато людей, як і раніше, не отримують достатньої кількості магнію зі свого раціону, тому доцільно приймати добавки.

Родеола рожева
Ще один популярний адаптоген – родіола рожева – корінь, що росте в гірських районах Європи та Азії.

За словами дієтолога, який використовується протягом століть у традиційній медицині для підвищення стійкості до стресу, цей корінь регулює рівень кортизолу в організмі.

Дослідження показали, що прийом добавок родіоли допомагає зменшити симптоми тривоги та депресії, які часто супроводжуються підвищеним рівнем стресу.

Ашваганда
Ашваганда – це адаптогенна рослина, що використовується в аюрведичній медицині протягом тисячоліть. Воно відоме своєю здатністю зменшувати стрес і тривогу за рахунок зниження рівня кортизолу – гормону, що виділяється організмом у відповідь на стрес.

Крім властивостей, що знижують стрес, ашваганда також покращує роботу мозку та якість сну, знижує запалення та підвищує імунітет, пояснила Беррі.

Омега-3
Жирні кислоти омега-3 є незамінними жирами, важливими для функції мозку, здоров’я серцево-судинної системи та загального самопочуття.

Вони відомі своєю здатністю зменшувати запалення та покращувати когнітивні функції, а також знімати симптоми депресії та занепокоєння. В основному омега-3 містяться в жирній рибі, деяких сортах м’яса, яйцях, горіхах та насінні.

Пробіотики
Беррі зазначила, що у кишечнику містяться трильйони бактерій, які відіграють важливу роль у підтримці нашого здоров’я. Дисбаланс у мікробіомі кишечника може сприяти стресу та занепокоєнню, тоді як хронічний стрес негативно впливає на здоров’я кишечника.

Пробіотики допомагають відновити баланс корисних бактерій у кишечнику, а це покращує настрій та зменшує симптоми депресії.

Однак прийом пробіотиків підходить не всім, тому необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем перед тим як приймати добавки, попередила дієтолог.