Під час вагітності організм жінки зазнає істотних змін. Багато знаходиться під забороною, в тому числі і вживання деяких лікарських препаратів. Наприклад, вчені попереджають, що ні в якому разі вагітним представницям прекрасної статі не слід пити звичайний парацетамол. У нашому матеріалі ви дізнаєтесь, чому.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Іканської медичної школи. Вони задіяли у випробуваннях 754 жінки, які на момент початку дослідів були на восьмому-тринадцятому тижнях терміну. У рамках дослідження вчені виміряли концентрацію парацетамолу в сечі жінок. Крім того, добровольцям потрібно було розповісти про те, скільки парацетамолу вони вживали між зачаттям і початком дослідження.

Читайте також:  Відчуття у середньому віці, яке передує діагнозу деменції за 10 років

У результаті з’ясувалося, що прийом парацетамолу не кращим чином позначається на потомство жінки. Справа в тому, що у дітей, чиї мами вживали багато даних ліків, спостерігалися затримки розвитку мови. Особливо часті випадки таких проблем у дівчаток.

У зв’язку з цим представницям прекрасної половини людства порадили не «налягати» на парацетамол, щоб уникнути подібних проблем.

Вчені нерідко попереджають, що з парацетамолом слід бути обережними. У дітей, чиї мами його п’ють, також може з’явитися синдром гіперактивності. А також він може стати причиною проблем з чоловічими гормонами у хлопчиків.

Джерело: 7mednews