Онколог-мамолог Данаїл Назлієв дав п’ять простих порад, що дозволяють зберегти здоров’я та зберегти продуктивність.

— Здоров’я — коли воно у нас є, ми його не цінуємо, але варто нам трохи захворіти, як ми одразу розуміємо цінність нашого тіла та розуму. Тому нам дуже важливо навчитися дбати про себе, щоб залишатися здоровими та продуктивними, — написав він у своєму телеграм-каналі.

Порада перша. Потрібно вибирати здорову їжу. Вона допоможе уникнути хвороб та підтримає організм. Лікар рекомендує пити багато чистої води, а також включити до свого раціону багато фруктів, овочів та цільного зерна.

Порада друга стосується фізнавантаження

— Вправи корисні не лише для тіла, а й для розуму. Вони можуть допомогти вам зняти стрес та покращити настрій. Тому обов’язково робіть зарядку щодня, навіть якщо це просто бадьора прогулянка навколо кварталу, — наголосив фахівець.

Порада третя – не нехтуйте сном. Сон важливий для фізичного та психічного здоров’я. Необхідно спати не менше семи-восьми годин щоночі.

Порада четверта — робіть перерви, коли працюєте. Це допоможе уникнути вигоряння та залишитися зосередженим.

Порада п’ята – навчіться розслаблятися і справлятися зі стресом. Допоможуть йога, медитація, прослуховування музики. Важливо знайти те, що до вподоби саме вам.

Спробуйте виконувати ці п’ять порад, і ви здивуєтеся тому, як добре можна почуватися, зазначив лікар.

Що погіршує здоров’я

  • Шкідливі звички (куріння, алкоголь, наркотики, токсикоманія).
  • Погане харчування (незбалансоване вживання їжі, переїдання). Депресивний та стресовий стан.
  • Відсутність фізичної активності.