Одна з основ здорового способу життя – збалансоване харчування. Перекоси в ту чи іншу сторону можуть привести до різних захворювань.

Одна з поширених помилок, яку періодично роблять, наприклад, бажаючі схуднути – відмова від жирів. Як пояснили експерти видання Healthline, дефіцит цієї групи поживних речовин може викликати проблеми з імунітетом, знизити швидкість загоєння ран або підвищити ризик захворіти дерматитом.

Лікарі нагадують, що жири необхідні організму для засвоєння вітамінів A, D, E і K. їх недолік веде до цілого спектру неприємних наслідків – від сухого волосся до безпліддя.

Незамінні жирні кислоти потрібні для нормального росту імунних клітин, підтримки працездатності центральної нервової системи і сітківки очей. Без жирів також порушується вироблення ряду гормонів.

Експерти в сфері охорони здоров’я рекомендують отримувати 35% калорій з жирів. При цьому дієтологи звертають увагу на те, що з чотирьох типів харчових жирів організму по-справжньому необхідні тільки поліненасичені і мононенасичені жири.

Насичені жири не так корисні, але в помірних кількостях не шкодять здоров’ю. А ось трансжири, що містяться, наприклад, в маргарині, організму не потрібні, і здатні привести до проблем з серцево-судинною системою.

В якості джерел найкорисніших жирів американські дієтологи рекомендують використовувати оливкову олію, горіхи, жирну рибу і авокадо. У помірних кількостях корисні і жири, що містяться в м’ясі і яйцях.