Артритом узагальнено називають ряд станів, при яких пошкоджуються суглоби. Наприклад, запалення може виникнути при подагрі. Ця хвороба характеризується тим, що через високий рівень сечової кислоти в крові навколо суглоба утворюються кристали, що призводить до його повільного руйнування. Процес супроводжується сильним болем.

В основному причиною високого вмісту сечовини є неправильна робота нирок. Однак привести до цього може і неправильний спосіб життя. Зокрема, постійне вживання їжі, багатої пуринами. Цей елемент, відзначають медики клініки Мейо, міститься в нашому організмі, але також його можна знайти в ряді продуктів. Незважаючи на те, що пурин може бути корисним, для хворих на подагру Він, навпаки, протипоказаний. Як передає Express, до багатих цим елементом продуктів відносяться:

  • червоне м’ясо, дичина і субпродукти;
  • оброблені продукти та напої;
  • їжа з високим вмістом дріжджових екстрактів;
  • яйця;
  • риба і морепродукти.

Останні, незважаючи на пурини, все ж можуть виявитися корисними для тих, хто страждає від подагри. Справа в тому, що в них містяться омега-3 жирні кислоти, які здатні зменшити запалення. Однак їсти їх медики радять в помірних кількостях.

Як полегшити симптоми

Через те, що подагру вважають “захворюванням способу життя”, знизити рівень провокує запалення сечової кислоти допоможе правильний раціон харчування. “Є деякі свідчення того, що вживання вишні в їжу знижує ризик нападів подагри”, – відзначають лікарі, підкресливши, що від лікарських засобів при цьому відмовлятися не варто. Серед корисних продуктів для тих, хто страждає подагрою, також значаться кава і багата вітаміном C їжа.

Симптоми

За інформацією британських медиків, при виявленні ряду симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб він призначив своєчасне лікування. До ознак розвитку подагри відносяться:

  • раптовий біль в суглобах (в основному, в великому пальці ноги, рідше – в суглобах стопи, рук, зап’ясть, ліктів або колін);
  • висока температура і почервоніння в області суглоба.

При посиленні болю, спеці і сильної слабкості лікарі радять викликати швидку медичну допомогу.