Артритом узагальнено називають ряд станів, при яких пошкоджуються суглоби. Наприклад, запалення може виникнути при подагрі. Ця хвороба характеризується тим, що через високий рівень сечової кислоти в крові навколо суглоба утворюються кристали, що призводить до його повільного руйнування. Процес супроводжується сильним болем.

В основному причиною високого вмісту сечовини є неправильна робота нирок. Однак привести до цього може і неправильний спосіб життя. Зокрема, постійне вживання їжі, багатої пуринами. Цей елемент, відзначають медики клініки Мейо, міститься в нашому організмі, але також його можна знайти в ряді продуктів. Незважаючи на те, що пурин може бути корисним, для хворих на подагру Він, навпаки, протипоказаний. Як передає Express, до багатих цим елементом продуктів відносяться:

  • червоне м’ясо, дичина і субпродукти;
  • оброблені продукти та напої;
  • їжа з високим вмістом дріжджових екстрактів;
  • яйця;
  • риба і морепродукти.
Читайте також:  Виявлено ідеальний час для втрати жиру на животі

Останні, незважаючи на пурини, все ж можуть виявитися корисними для тих, хто страждає від подагри. Справа в тому, що в них містяться омега-3 жирні кислоти, які здатні зменшити запалення. Однак їсти їх медики радять в помірних кількостях.

Як полегшити симптоми

Через те, що подагру вважають “захворюванням способу життя”, знизити рівень провокує запалення сечової кислоти допоможе правильний раціон харчування. “Є деякі свідчення того, що вживання вишні в їжу знижує ризик нападів подагри”, – відзначають лікарі, підкресливши, що від лікарських засобів при цьому відмовлятися не варто. Серед корисних продуктів для тих, хто страждає подагрою, також значаться кава і багата вітаміном C їжа.

Читайте також:  Лікар розповіла, як визначити зараження віспою мавп

Симптоми

За інформацією британських медиків, при виявленні ряду симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб він призначив своєчасне лікування. До ознак розвитку подагри відносяться:

  • раптовий біль в суглобах (в основному, в великому пальці ноги, рідше – в суглобах стопи, рук, зап’ясть, ліктів або колін);
  • висока температура і почервоніння в області суглоба.

При посиленні болю, спеці і сильної слабкості лікарі радять викликати швидку медичну допомогу.