ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі вияснили, як простіше уповільнити старіння

Лікарі вияснили, як простіше уповільнити старіння

За даними нової публікації в European Respiratory Journal, американськими вченими було виявлено, що стан легенів можна значно поліпшити за рахунок певних продуктів харчування. Авторами дослідження, довів це, стали співробітники Університету Джонса Хопкінса.

помідори

«Регулярне вживання помідорів і фруктів, особливо яблук, сприятливо діє на здоров’я легенів», – саме такий висновок був зроблений дослідниками з США.

За словами вчених, у віці після 30 років у людини, як правило, починають знижуватися функції легень. Куріння значно посилює цей безрадісний процес. Але якщо вживати фрукти і помідори, цілком можливо відновити, наприклад, пошкоджені легені у людей, які кинули палити, – це підтвердили виявлені дані. Якщо людина ніколи не курила, то харчування, багате фруктами, уповільнює хід природного старіння в його організмі, також констатували фахівці.

На користь цих висновків вчених говорять результати аналізу медичних даних про здоров’я легенів і способі життя у 650 чоловік, жителів Німеччини, Норвегії і Великобританії. Збір даних здійснювався в перший раз – у 2002 році, потім, з перервою, ще раз – 2012.

Виявилося, що у тих колишніх курців, які з’їдали в середньому більше двох помідорів або трьох яблук на добу, процес зниження функцій легень був повільнішим порівняно з тими, хто вживає менше одного помідора або яблука в день.

Джерело: MedikForum