За даними нової публікації в European Respiratory Journal, американськими вченими було виявлено, що стан легенів можна значно поліпшити за рахунок певних продуктів харчування. Авторами дослідження, довів це, стали співробітники Університету Джонса Хопкінса.

«Регулярне вживання помідорів і фруктів, особливо яблук, сприятливо діє на здоров’я легенів», – саме такий висновок був зроблений дослідниками з США.

За словами вчених, у віці після 30 років у людини, як правило, починають знижуватися функції легень. Куріння значно посилює цей безрадісний процес. Але якщо вживати фрукти і помідори, цілком можливо відновити, наприклад, пошкоджені легені у людей, які кинули палити, – це підтвердили виявлені дані. Якщо людина ніколи не курила, то харчування, багате фруктами, уповільнює хід природного старіння в його організмі, також констатували фахівці.

На користь цих висновків вчених говорять результати аналізу медичних даних про здоров’я легенів і способі життя у 650 чоловік, жителів Німеччини, Норвегії і Великобританії. Збір даних здійснювався в перший раз – у 2002 році, потім, з перервою, ще раз – 2012.

Виявилося, що у тих колишніх курців, які з’їдали в середньому більше двох помідорів або трьох яблук на добу, процес зниження функцій легень був повільнішим порівняно з тими, хто вживає менше одного помідора або яблука в день.

Джерело: MedikForum