Для нормального функціонування людського організму потрібно багато різних елементів. У кожного з них своя важлива функція. До таких речовин відносяться антиоксиданти. Про них чула кожна людина, яка веде здоровий спосіб життя.

Для нормального функціонування людського організму потрібно багато різних елементів. У кожного з них своя важлива функція. До таких речовин відносяться антиоксиданти. Про них чула кожна людина, яка веде здоровий спосіб життя або тільки збирається приєднатися до шанувальників ЗСЖ. Знають про їх користь і ті, хто вибирає способи омолодження, шукає косметичні засоби, процедури з таким ефектом. Варто познайомитися з цим елементом тим, хто ще не знає, що таке антиоксидант, навіщо він потрібен організму.

Антиоксиданти у відновленні процесів окислення

Життєзабезпечення всіх органів і систем безпосередньо залежить від якості проходження різних метаболічних процесів. Кожної реакції обміну, синтезу необхідний кисень. Він потрібний для окислення, без якого не можуть нормально засвоюватися жири, білки, вуглеводи, які поступають з їжею, не відбувається процес утворення енергії.

З віком в організмі спостерігається уповільнення всіх реакцій метаболізму. При проходженні процесів задіюються не всі молекули кисню Вільні радикали ведуть себе агресивно, починають пошук молекул, з якими вони можуть вступати в реакцію. Атоми проникають в мембрани і клітини, які не мають міцного захисту. Це негативно позначається на їх роботі, порушуються процеси природного омолодження, будівництва нових клітин, виведення токсинів та ін. Тому вільні радикали вважаються однією з головних причин старіння.

Порушення окислювальних процесів може бути пов’язано не тільки з віком. До причин збоїв відносяться:

  • незбалансоване харчування, вживання спиртних напоїв та куріння;
  • регулярний прийом ліків;
  • погана екологія та ін.

Антиоксиданти здатні нормалізувати відновні процеси. Вони знищують вільні радикали, усуваючи винуватців збою. Знищення вільних атомів кисню в клітинах, мембранах, молекулах ДНК дозволяє запобігти розвитку серйозних порушень в роботі систем і органів, загальмувати старіння.

Вітаміни-антиоксиданти

У природі є багато різних речовин, що володіють здатністю блокувати окислення молекул. Найбільшою активністю володіють елементи з групи вітамінів:

  • E
  • C
  • A

Токоферол, або вітамін Е, є одним з головних захисників організму. Цей елемент ефективно протистоїть вторгненню вільних радикалів на клітини. Він проникає в клітинну мембрану, зміцнює її, не даючи можливості атому кисню потрапити всередину. Цей вітамін необхідний для зміцнення імунітету, підтримання структури нігтів, шкіри і волосся. Жінки обов’язково включають догляд за собою засоби, що містять токоферол.

Активним борцем з вільними радикалами є аскорбінова кислота. Надходження вітаміну C сприяє синтезу інтерферону, необхідного для зміцнення імунітету. Цей елемент захищає від вільних радикалів клітинні мембрани в головному мозку, запобігаючи погіршенню пам’яті, зниженню розумової активності.

Зміцнити природний захист організму і допомагає вітамін A. Він знищує бактерії і віруси, покращує структуру слизових оболонок, бере участь у процесах природного омолодження шкірних покривів, будівництві нових клітин. Ретинол необхідний для збереження зору, серцевої діяльності та ін.

Продукти – постачальники антиоксидантів

Постачання антиоксидантів в організм можуть забезпечити продукти. До природних знищувачів вільних радикалів належать флавоноїди, антоціани. Вони є в різних продуктах. Найбільш висока концентрація цих речовин виявлена в:

  • зелені – петрушці, кинзі, кропі, салаті, шпинаті та ін.;
  • кисло-солодких і кислих фруктах; синіх, помаранчевих, червоних, чорних овочах;
  • ягодах – журавлині, смородині, малині, полуниці, вишні;
  • горіхах – мигдалі, фісташки, фундук, волоських горіхах.

Є ці речовини у всіх видах чаю, натуральній каві, а також в рослинній олії, що не пройшла процес рафінування. Одним з кращих постачальників антиоксидантів є оливкова олія. В ній у великій кількості міститься вітамін E. Крім того, продукт містить поліненасичені жирні кислоти Омега6. Вона знижує в крові рівень холестерину, зміцнює мембрани клітин.

Оливкова олія є кращим засобом догляду за шкірою, покращує структуру, уповільнює старіння. Ці засоби не тільки попереджають старіння, але і усувають наявні ознаки. Включаючи в раціон продукти, що містять антиоксиданти в достатній кількості, можна уникнути порушень окислення, погіршення стану здоров’я.

Джерело: Headinsider