Дороті Флетчер з американського міста Ноблсвилл в штаті Індіана відзначила 100-річний ювілей, хоча, за власними словами, не збиралася жити так довго. Але найбільший парадокс в тому, що довгожителька є завзятою прихильницею фастфуду, який вживається нею майже щодня.

Дороті Флетчер дала інтерв’ю порталу Indy Star, розповівши про те, що дуже любить чізбургери, картопля фрі і газовану воду. Довгожителька запевняє, що ніколи не слідувала якимось спеціальним правилам здорового способу існування.

Наука не вперше стикається з феноменом довголіття на тлі не найбільш корисних звичок. Проводилися дослідження пристрастей довгожителів показали, що люди можуть пити спиртне, нехтувати корисною їжею, палити, бути запальними, – і все одно прожити довге життя. Згідно з однією з гіпотез, дивовижне довголіття може бути наслідком генетичної мутації, через яку клітини організму стають менш сприйнятливими до вікових дегенеративних процесів.

Такі мутації були виявлені у 2011 році вченими з Амстердама при розшифровці ДНК померлої довгожительки Генрикьї ван Андел-Схипер, що померла у віці 115 років і до останнього зберігала ясний розум. Ці мутації на думку фахівців могли грати роль захисного бар’єру для таких небезпечних захворювань як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, а також атеросклероз.

Джерело: MedikForum