Цукровий діабет багато в чому є результатом надмірної ваги і малорухливості. За оцінками вчених, у світі на них хворіє близько 463 млн осіб.

Дослідження британських і австралійських вчених показало, що режим сну може відігравати важливу роль в поліпшенні стану хворих на діабет. Про це повідомляє News-Medical.

Лікарі вивчили розпорядок дня і режим фізичної активності 635 пацієнтів, хворих на цукровий діабет. 25% з них вважали за краще рано лягати і рано вставати, в середньому лягаючи спати о 22:52. 23% пізно вставали і лягали в середньому о 00:36.

Виявилося, що фізична активність у «сов» на 56% менше ніж у «жайворонків». “Вправи відіграють важливу роль для людей з діабетом, допомагаючи підтримувати здорову вагу і кров’яний тиск, а також знижуючи ризик серцевих захворювань”, – пояснює один з авторів дослідження, доктор Джозеф Хенсон з Лестерського університету.

“Оскільки режим сну потенційно можна поміняти, ці результати дають можливість змінити свій спосіб життя на краще, просто змінивши час сну”, – підводить підсумок доктор Алекс Роулендс з Університету Південної Австралії.