Дієтологиня Світлана Фус розповіла, що провокує метеоризм.

Експертка пояснила, що за добу в організмі людини утворюється близько 1 л газу. При цьому ніяких неприємних відчуттів такий обсяг не викликає. Зате перевищення цієї норми доставляє неприємні, хворобливі відчуття, які не слід ігнорувати.

“Може бути симптомом захворювання органів травлення. Якщо раптом здуття живота стає частим супутником життя і приєднуються хворобливі відчуття — це привід обов’язково звернутися до лікаря-гастроентеролога”, — попередила дієтологиня.

Однак навіть здорових людей проблема здуття не обходить стороною. Так, причиною метеоризму може послужити нетщательное пережовування їжі, ⁣переїдання і запивання їжі великою кількістю води, особливо холодної.⁣ ⁣Крім цього, частіше метеоризм стає супутником людей, які ведуть малорухливий спосіб життя і нерегулярними прийомами їжі.

Також провокувати бродіння і підвищене газоутворення можуть деякі продукти харчування. Серед них крохмало – і цукровмісні продукти, продукти з великим вмістом клітковини, жирні сорти м’яса або риби, молочні продукти (в разі непереносимості лактози), гриби і продукти бродіння.

Однак, фахівчиня підкреслила, що немає необхідності виключати всі види таких продуктів — важливо відстежити індивідуальну реакцію на кожен з них.

«Як бачите, практично будь-які продукти можуть викликати підвищене газоутворення. Тому щоб уникнути неприємних наслідків важливо зрозуміти, які продукти, в яких кількостях і в яких поєднаннях особисто у вас викликають підвищене газоутворення», — пояснила вона.