На відміну від діабету 1 типу, діабет 2 типу сильно залежить від дієти і способу життя.

Діабет 2 типу – діагноз на все життя, але певні дії ефективно дозволяють домогтися ремісії цього небезпечного стану. Тобто, посприяти тому, що рівень цукру в крові не буде постійно високим, руйнівним для внутрішніх органів і систем. Практикувати дані заходи особливо важливо, якщо людина входить до групи ризику, має істотну зайву вагу і передіабет, передає Express.

Мінімізувати кількість солодкого. Солодкі продукти підвищують рівень цукру в крові до небезпечного рівня, коли вживаються часто, надлишково. Їх кількість повинна бути обмеженою, солодке не повинно вживатися на голодний шлунок, разом з ним слід з’їдати білок – це гальмує зростання вмісту глюкози в крові, захищає від стрибків.

Рухатися. Доведено, що фізична активність і спортивні заняття покращують реакцію організму на гормон інсулін, що допомагає нормалізувати рівень цукру в крові.

Пити воду. Фахівці рекомендують замінювати водою будь-які солодкі напої. Пиття останніх пов’язано з особливо серйозним збільшенням концентрації цукру в крові, який проникає в неї практично моментально. Протягом дня також потрібно час від часу випивати трохи води.

Надавати перевагу низкоуглеводному раціону. Після їжі, що містить вуглеводи, рівень глюкози в крові незмінно підвищується. Для захисту від різких коливань рівня цукру і діабету 2 типу слід уникати споживання оброблених і рафінованих вуглеводів на постійній основі-така їжа повинна бути винятком.

Їсти більше клітковини. Вона уповільнює швидкість всмоктування поживних речовин і, таким чином, допомагає регулювати рівень цукру в крові, перешкоджаючи його різкого зльоту. Що також важливо для захисту від захворювання на діабет 2 типу – вживання клітковини сприяє схудненню, продовжуючи відчуття ситості після їжі. Її джерела: цільні фрукти, овочі, цільнозернові продукти.