Щастя будується на задоволенні – людина задоволена тим, хто вона, де і що робить. Так вважають психологи. Проте чотири дуже небезпечні звички можуть назавжди викреслити це задоволення із життя.

Постійне порівняння

Важко відчувати задоволення від повсякденного життя, якщо постійно дивитися на нього через призму чужого досвіду, найчастіше успішнішого та захоплюючого. В епоху соціальних мереж чужі життя постійно у нас перед очима, і ми бачимо їх із найпривабливіших сторін. Експерти радять навчитися тверезо оцінювати плюси власного існування, переваги та удачі, пише Psychology today.

Схильність звинувачувати інших

У будь-якому конфлікті винні обидві сторони. Однак у звички звинувачувати лише інших, але не себе, є неприємний наслідок. Людина, яка не може взяти відповідальність за те, що відбувається, починає тонути у почутті безпорадності, бо виявляється лише безвільним учасником негативних подій. Якщо він прийме свою частку провини та відповідальності, то автоматично знайде у собі сили виправити ситуацію.

Постійний самоаналіз

Постійний самоаналіз та пошук відповідей на питання “Чому це трапилося зі мною?”, “Чим я заслужив це?” заважають важливому процесу нашого мислення – прийняттю ситуації та адаптації. Психологи рекомендують перейти на вивчення питань “Як?” і “Що?”, які допомагають людині наблизитися до прийняття та звикнути до нових обставин. Такі питання, як: “Як я можу рухатися вперед?”, “Що я можу витягти з цього?”, “Які мої сильні сторони навіть у цій важкій ситуації?”, Допоможуть взяти себе в руки і почати діяти.

Звичка відволікатися та замислюватися

Постійне відволікання затьмарює шлях до щастя, яке ґрунтується на відчутті себе тут і зараз. Перемикання думок, ментальна подорож з моментів минулого в моменти майбутнього витісняють нас із поточного моменту і змушують турбуватися про справи давно минулих або навіть не розпочатих днів. Потрібно навчитися жити в сьогоденні та концентруватися лише на ньому – під час прогулянки, на роботі, у кінотеатрі. Всі роздуми можна залишити у якийсь спеціально відведений для цього вільний час.