Імунолог Людмила Гончарова розповіла, як харчування впливає на захисні сили організму.

Сучасна медицина вважає, що на 80% стан здоров’я залежить від харчування. Тому дуже важливо, щоб наш організм щодня отримував білки, корисні жири, складні вуглеводи, вітаміни та мінерали.

«Наша імунна система залежить насамперед від білкової їжі. Для її надходження в організм вибирайте нежирне м’ясо, курку, індичку. Також можна використовувати як джерело білка рибу та яйця», — каже лікар.

Щодо складних вуглеводів, краще віддавати перевагу натуральним зерновим продуктам: гречка, просо, пшоно, ячмінь, не шліфований рис.

Надлишок цукру сприяє зниженню кисню в організмі, що запускає патологічні процеси. Тому не рекомендується вживати цукерки, торти, тістечка, мармелад та інші цукромісткі продукти.

Рослинний та риб’ячий жир важливі для створення клітинного імунітету. Важливо отримувати Омега-3 приблизно тричі на тиждень із риби термічної обробки: карпаччо, тартар, сира риба. Або ж додати до раціону омега-3 у вигляді капсул.

Не забувайте про вітаміни та мінерали. Їхній недолік в організмі безпосередньо впливає на розвиток захворювань. Поповнюйте запаси вітамінів за допомогою сирих фруктів та овочів, їжте більше зелені.

80% ресурсів нашого імунітету сконцентровані саме у кишечнику, тому харчування відіграє фундаментальну роль для збереження здоров’я.