Лікар-імунолог Анна Шуляєва розповіла, як можна визначити брак вітамінів за зовнішнім виглядом людини. Найчастіше з нестачею корисних речовин організм стикається пізньої осені, взимку і навесні.

Наприклад, бліда і суха шкіра, а також слабкі нігті і ламке волосся свідчать про те, що людина страждає від нестачі вітамінів. Також не слід ігнорувати швидку стомлюваність, відчуття слабкості, млявість і апатію. При цьому виявити дефіцит певних сполук можна за допомогою ультразвукового дослідження. У деяких випадках спостерігаються зміни в роботі внутрішніх органів, в тому числі черевної порожнини і щитовидної залози. Також необхідно пам’ятати, що при дефіциті вітамінів гірше засвоюються багато корисних речовин.

Читайте також:  Лікар розповів, чому не варто додавати мед в чай

Сезонна нестача вітамінів чревата найсерйознішими наслідками для здоров’я людини – від депресії до погіршення роботи мозку. Поліпшити стан і заповнити дефіцит певних мікроелементів допоможуть дієти і вітамінні добавки. Правда, прийом подібних препаратів і експерименти з раціоном слід проводити під наглядом профільних медиків.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News