За даними дослідження, нормальний рівень заліза в крові може бути одним із значущих факторів довголіття.

Вчені з Единбурзького університету та Інституту біології старіння ім. Макса Планка в Німеччині вирішили внести свою лепту у вивчення біологічного старіння. Вони зосередилися на трьох основних аспектах – довголіття, активного життя і загальної тривалості життя. Результати дослідження опубліковані в Nature Communications.

Від біологічного старіння ніхто не захищений і навряд чи таке взагалі можливо для такої складної системи, як людський організм. Старіння робить людину більш сприйнятливою до факторів навколишнього середовища і веде до поступового згасання всіх функцій. Крім того, зростають ризики різних захворювань.

Читайте також:  Фармацевт розповів про користь кави при еректильній дисфункції

Фахівці виділили десять областей геному, пов’язаних з тривалістю життя, здоров’ям і довголіттям. При детальному вивченні з’ясувалося, що важливу роль відіграють гени, пов’язані з метаболізмом заліза.

Є одна важлива деталь – як низький, так і занадто високий рівень заліза в крові знижують тривалість життя, і, що важливо, період активного життя, коли у людини немає вікових та інших серйозних захворювань. Тому важливо підтримувати рівень заліза на нормальному рівні.

Рівень заліза в крові пов’язаний, перш за все, з харчуванням. Як вважають автори роботи, їх висновки можуть пояснити, наприклад, чому надмірне вживання червоного м’яса пов’язане з віковими захворюваннями. В майбутньому можна буде створити препарати, що регулюють метаболізм заліза з метою продовження життя.

Читайте також:  Дієтологи розповіли коли картопля стає небезпечною стравою