Дослідники з Університету Південної Каліфорнії вирішили з’ясувати, чому продаються в магазинах продукти харчування в красивих упаковках сприймається покупцями корисними для здоров’я. У розробку подібних упаковок вкладаються величезні гроші.

Щорічно середньостатистичний споживач стикається більш ніж з 7 000 рекламами продуктів харчування і ресторанів, але велика їх частина стосується мереж фастфуд. При цьому виробники роблять все для того, щоб упаковка продуктів харчування виглядала максимально привабливою. З одного боку, дана естетика тісно пов’язана із задоволенням. Перегляд будь-яких творів мистецтв активує центри заохочення в мозку, а спостереження за красою приносить задоволення.

Але задоволення від їжі зовсім не монтується в свідомості з її користю. Багато хто з нас вважають, що корисна їжа не може бути смачною за визначенням і навпаки. Однак красива упаковка змушує людей вірити в те, що в ній знаходяться корисні продукти, що і показали експерименти. Їх учасники оцінювали тости з авокадо. Всі читали ідентичну інформацію про інгредієнти та вартість, але люди були випадковим чином розділені бачити або симпатичний тост з авокадо, або виготовлений потворно. Незважаючи на ідентичну інформацію про їжу, респонденти оцінили красиві тости з авокадо як в цілому більш здорові, натуральні, поживні і навіть з меншою кількістю калорій. Судження про інші аспекти, такі як свіжість або розмір, не змінилися.

В іншому дослідженні, навіть коли у людей були фінансові стимули, щоб правильно визначати кількість калорій в їжі, вони з більшою ймовірністю оголошували красиві на вигляд продукти низькокалорійним варіантом. Причому навіть якщо за цей вибір втрачали гроші, пише news-medical.net.