Спеціалістка запевняє, що багато хто просто не вміють користуватися градусниками.

Коронавірус привчив нас дбайливіше ставитися до свого здоров’я і відзначати найменші відхилення, щоб негайно на них реагувати.

На жаль, часом це переростає в справжню параною, коли людина при найменшому чханні біжить міряти температуру і практично пише заповіт, побачивши на градуснику 37,5.

Насправді, така температура тіла вважається абсолютно нормальною, якщо не супроводжується іншими симптомами, які свідчать про захворювання.

Людському організму взагалі властиво мати різну температуру в різний час доби, а також реагувати її зміною на зовнішні фактори. Наприклад, на заняття спортом або стреси.

“Нормальна температура – від 35,5 градуса до 37,5 градуса за Цельсієм. Температура протягом дня можна змінюватися до 0,6 градуса з мінімальними значеннями уві сні і рано вранці. Пік відзначається в 16:00 — 18:00», — пояснила 5-tv.ru лікар-отоларинголог, фоніатр Анна Колеснікова.

Вона додала, що багато хто до того ж не вміють правильно користуватися градусниками. Найточнішими вважаються ртутні, вони дають похибка всього 0,1 градуса.

З довірою лікарка ставиться і до інфрачервоним «пістолетам», зручним своєю оперативністю.

А ось електронні вимагають до себе особливого підходу, про що багато хто навіть не здогадуються.

“Електронні градусники досить зручні. Можна вимірювати температуру в різних місцях. Але потрібно розуміти, що після звукового сигналу дивитися температуру можна, тільки якщо ви вимірювали її орально або ректально. У всіх інших випадках потрібно вимірювати електронним градусником десять хвилин, як і ртутним”, – пояснила медикиня.