Кисломолочний сир містить велику кількість білків, мінералів, вітамінів і корисних жирів. Але його користь багато в чому буде залежати від того, з якими продуктами його поєднувати.

Як розповіла лікар-дієтолог Маріят Мухіна, людям старше 50 років потрібно з’їдати 100-150 грам сиру в день і бажано вранці, так як він затримує рідину. Виняток становлять матері-годувальниці: їм, також як і дітям, можна їсти сир ввечері, тому що він дає необхідний для росту білок, повідомляє радіо Sputnik.

“Сир із зеленню – продукт з більшою харчовою цінністю, тому що ще приєднуються хлорофіл, фолієва кислота зелені і нові вітаміни», – пояснила лікарка. “Поєднання з ягодою знову ж дає плюси для сиру, а якщо там перець або сіль, буде тільки зайва затримка рідини”, – додала вона.

Крім того, сир добре поєднується зі сметаною, яка покращує засвоєння жиророзчинних вітамінів і кальцію.

А ось солодкий сир краще виключити. Спеціалістка пояснила, що в цьому випадку організм отримає зайві калорії і порушення вуглеводного обміну. “Всі солодкі маси – для ледачих, зазвичай під добавками маскується занижена якість, а іноді і замінники молочного жиру”, – попередила Мухіна.

Також вона зазначила, що важливо вибирати натуральний кисломолочний сир. Перевірити це можна за допомогою краплі йоду. “Якщо крапелька посиніє, це означатиме, що сир фальсифікований”, – додала вона.