Вчені з Дослідницького центру робочого середовища та людського фактора ім. Лейбниця дізналася, як саме позбавлення сну впливає на роботу мозку. З’ясувалося, що поширюється цей вплив як на активацію мозку, а й у зв’язку між нейронами. І все це пов’язане із пам’яттю.

Людина має отримувати достатню кількість сну, щоб у денний час максимально ефективно працювати. Крім того, через нестачу сну погіршується увага, пам’ять, здатність до навчання. Інформація мозком у разі обробляється погано чи обробляється зовсім, а нові нейронні зв’язку формуються важко, пише Medical Xpress.

При цьому існує різниця між повною відмовою від сну та роботою, яка не узгоджується з особистими фазами сну та неспання. В останньому випадку нейропластичність (здатність мозку до змін) та збудливість знижуються в неоптимальний час доби, а при недосипанні збудливість підвищується.

Крім того, у новому дослідженні фахівців із Дослідницького центру робочого середовища та людського фактору ім. Лейбниця говориться, що при відмові від сну погіршується робота мозку та порушуються зв’язки між нейронами.

Результати проведеного дослідження було опубліковано у виданні eLife.