Медиків все частіше запитують, чи можна поєднувати ліки з прийомом алкоголю, адже багато людей п’ють таблетки на постійній основі, наприклад, від високого тиску, при діабеті і так далі.

Як зазначив В TikTok ендокринолог Максим Кузнєцов, алкоголь – отрута, він не корисний в будь-яких кількостях. Однак якщо ви не уявляєте своє життя без спиртних напоїв, потрібно пам’ятати, що деякі ліки не можна з ними поєднувати.

Особливо небезпечно вживання спиртного на тлі ліків з метронідазолом. За словами Кузнєцова, можна отримати “дику інтоксикацію”, таке похмілля, “якого ви ще ніколи ще в житті не відчували”. Печінка може бути серйозно пошкоджена через токсичний вплив.

Читайте також:  Ендокринолог перерахувала захворювання, які провокують безпричинну втрату ваги

Метронідазол – протипротозойний і протимікробний препарат, входить в ПЖНВП (перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів). Він лікує, в тому числі, трихомоніаз, гіардіазіс, балантідіаз, шкірний лейшманіоз, трихомонадний вагініт, трихомонадний уретрит.

Не можна поєднувати з алкоголем антибіотики — навіть якщо ви маєте намір випити зовсім небагато, зазначив Кузнєцов. Закінчите курс, а потім вже розслабляйтеся.

Не можна пити на тлі прийому парацетомолу. Це важливо знати, тому що цим препаратом багато знімають похмільний синдром, приймають його при головному болю. Якщо ж у вас щось болить, то вибирайте нестероїдні протизапальні засоби.

Пацієнтам з цукровим діабетом не можна пити ігристі вина та інші газовані алкогольні напої, попередив лікар. Вони моментально всмоктуються в кровотік, тому вас чекає «маса неприємностей з боку цукрового діабету». Віддайте перевагу сухим вина.

Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше

Лікар Юрій Кисельов, у свою чергу, розповів, які наслідки будуть, якщо поєднувати ліки і алкоголь. За його словами, при лікуванні метронідазолом і тинідазолом приймати алкоголь категорично не можна, оскільки наслідки можуть бути аж до летальних.

Крім того, небезпечні ускладнення можуть наступити при поєднанні спиртного та антибіотиків лінезолід і доксициклін, сказав лікар. Наприклад, може статися зупинка дихання.

При прийомі ліків, які викликають ураження печінки, алкоголь протипоказаний. Це протитуберкульозні, протигрибкові засоби, а також препарати для хіміотерапії.